Profesyonel Youtube Kanalı Nasıl Olmalı? [2023]

0

Yüksek beklentiler ile Youtube kanalı açan bir çok kullanıcı, kanallarından bekledikleri izlenme ve abone sayısına ulaşamadıkları için hevesleri kırılıp, Youtube kanalının bir daha yüzüne bakmıyor.

Youtube rekabetin üst düzey olduğu bir ortam. Bu rekabet ortamında ayakta kalabilmek için yapmanız gereken yegane işlem, kanalınızın görünümü elinizden geldiği kadar oyunun kuralına uygun bir biçimde hazırlamak.

Youtube kanalınızı profesyonel bir görünüme kavuşturmak için yapmanız gereken işlemleri inceleyelim.

 

Profesyonel Youtube Kanalı

Youtube Kanal Kapak ve Profil Resmi

Kanalınızın mutlaka bir kapak ve profil resmi olmalı. Bu resimleri oluştururken rekabet içinde olacağınız üst düzey kullanıcıların kanallarında kullandıkları resimleri inceleyin. Abone ve hedef kitle ihtiyaçlarını göz önüne alarak, sektör analizi yapın. Aynı kategoride yayın yapan yabancı Youtube hesaplarını da inceleyerek fikir edinmeye çalışın.

YouTube Tanıtım Videosu

Youtube kanalınızı ilk defa ziyaret edecek kullanıcıların, size abone olmasını sağlamak için, kanalınızın ana sayfasına bir tanıtım videosu eklemelisiniz. Bu videonun kanal introsu olması şart değil. O eskidendi.

Yeni trend, en çok izlenen ve kanalınızı en iyi anlattığınızı düşündüğünüz videoyu kullanabilirsiniz.

Hakkında Bölümünü Düzenleyin

Kanalınızın Hakkında bölümündeki tüm bilgilerin girişini sağlayın. Kanal açıklamasının benzersiz olmasına ve kanalınızın hakkında net bilgiler içeriyor olmasına dikkat edin.

Öne Çıkan Kanal Ekleyin

Youtube profilinizin ana sayfasının daha dolgun görünmesi için Öne Çıkan Kanal kısmına en az bir kanal ekleyin. Bu kanal; sahibi olduğunuz farklı bir kanal veya bir arkadaşınıza ait kanal olabilir.

Oynatma Listeleri Oluşturun

Kanalınıza yüklediğiniz tüm videoları, uygun kategori ve açıklamaya uygun oynatma listesine kayıt edin.

Bölüm Oluşturun

Youtube profil sayfanızın profesyonel görünmesini sağlayacak en önemli işlemlerin başında, videolarınızı bölümlere ayırmak vardır.

Kanalınıza Filigran Ekleyin

Yüklediğiniz videolardan insanların kanalınıza abone olmasını sağlamak için, videolarınızda gösterilmek üzere filigran ekleyin. Ekleyeceğiniz filigran sayesinde, insanlar kanalınızın profesyonel bir kanal olduğu fikrine de sahip olacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Youtube Video Yükleme Nasıl Yapılır? [2023]

İnternet Sitenizi Ekleyin

Kanalınız ile bağlantılı bir İnternet siteniz var ise sitenizi mutlaka Youtube profilinize web sitenizi eklemeyi ve doğrulatmayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Ekleyin

Youtube kanalınızın kapak resmine diğer sosyal medya hesaplarınızı ve varsa İnternet sitenizin adresini ekleyin. Eğer henüz sosyal medya hesaplarınızı oluşturmadıysanız sırası ile; Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram hesaplarınızı oluşturup bu alana ekleyin.

Diğer sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmanız gerekmiyor. Yayınladığınız Youtube videolarınız ekleseniz de yeterli olacaktır. Bu hem size diğer sosyal medya hesapların ziyaretçi kazandıracak hemde Youtube hesabınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.