Youtube Kanalına Filigran Eklemek [2023]

0

Bilgisayar kullanımı ortalama ve üzeri olan hemen hemen herkesin bir Youtube kanalı var. Gerek para kazanmak için gerekse sosyal medyada takipçi sayısı oluşturmak için çoğu kişi aktif olarak Youtube kanallarına video yüklüyor. Ancak günümüzde Youtube kanalları o kadar çok sayıya ulaştı ki, Youtube kullanıcıları artık video izleyecekleri kanalların profesyonel olmasına da bakıyor.

Bir kanalı profesyonel hale getirmenin ilk önceliği, kanala profil resmi ve bir kapak fotoğrafı yüklemek. Sonraki aşama da ise, videoların sağ alt kısmında yer alan kanal filigranı eklemek.

Youtube kanalına filigran eklemek, basit bir işlem olarak algılanabilse de, işlemi ilk defa gerçekleştirecek kullanıcılar, nereden yapılacağını bulmada zorluk yaşayabilir. Bu yazımızda da sizlere işlemin adım adım nasıl yapılacağını anlatacağız.

Not : İşlemi basit ve hızlı bir biçimde gerçekleştirmek için, Youtube Studio eski sürümünü kullandığınızdan emin olunuz. Eski sürüme nasıl geçebileceğinizi buradaki yazımızda daha önce sizlere anlatmıştık.

 

Youtube Kanalına Filigran Ekleme Nasıl Yapılır?

İşleme başlamanın ilk adımı olarak, Youtube kanalımıza giriş yapıp sağ üst kısımda yer alan kanal resmimize tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden Ayarlar kısmına tıklıyoruz.

Youtube Kanalına Filigran Eklemek

 

Açılan sayfadan Hesabınız kısmının altındaki Ek özellikleri görüntüleyin linkine tıklıyoruz.

Ek özellikleri görüntüleyin

 

Sol kısımda bazı seçenekleri göreceksiniz. Bu seçeneklerden KANAL kısmının altındaki Marka bilinci oluşturma seçeneğine tıklıyoruz.

Marka bilinci oluşturma

 

Marka bilinci oluşturma sayfasından kanalımız için bir filigran ekleyeceğiz. Filigran ekle butonuna tıklayarak işleme başlıyoruz.

Filigran ekle

 

Kanalımız için kullanacağımız filigran resmini bilgisayarımızdan seçebiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta, kanal filigranı dosyasının png uzantısında ve transparan bir dosya olması. İkinci önemli nokta ise; kanal logosunda siyah harici renklerin kullanılıyor olması.

İlgili dosyayı bilgisayarımızda oluşturduktan sonra, Dosya Seç butonuna tıklıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Youtube Kanalına Öne Çıkan Kanal Nasıl Eklenir? [2023]

Youtube Kanalına Filigran Eklemek

 

Belirttiğimiz özelliklerde bir dosyayı bilgisayarımızdan seçtikten sonra Kaydet butonuna tıklayarak, Youtube kanalımız için kullanacağımız filigran resmini seçme işlemini bitiriyoruz.

Youtube Kanalına Filigran Eklemek

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.