VK Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

VK Nasıl Kayıt Olunur?

5

VK.com Nedir?

Rusya kaynaklı VK.com sitesinin ilk çıkış dinamiği, aynı okullarda eğitim gören Rusların birbirlerini İnternet üzerinden kolay ve hızlı bir biçimde bulmaları içindi. Ancak zamanla VK (Vkontakte), Rus ve komşu ülkelerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması haline geldi. Günümüzde her ülkeden üye kabul eden VK, Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri.

İnsanlar VK sitesi üzerinden, okul, iş ve tatil bilgilerini girerek çok kolay bir biçimde birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar. VK.com sitesine en alışılagelmiş tanım ile Rusya’nın Facebook’u denmesinin asıl sebebi de bu olsa gerek.

VK sitesini rakiplerinden ayıran en büyük farklar ise; kullanıcılarının siteye sınırsız video yüklemesine ve mp3 dosya türünden müzik yüklemesine imkan vermesi. Profil hesabınıza müzik ve video yükleyerek kendi çalma listelerini oluşturabilir, sitenin diğer üyeleri ile dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.

 

VK.com Hesabı Nasıl Açılır?

En baştan VK sitesinin sahte profil açma kısıtlamasından bahsedelim. Siteye 1 cep telefonu ile 1 kere üye olunabiliyor. Bunun yapılmasının en büyük nedeni ise; sahte üyeliklere engel olmak. Bu sayede sitede çok fazla sahte profil oluşturulmasının bir nebze de olsa önüne geçilmeye çalışılıyor.

VK.com’a üye olmanın ilk adımı aşağıdaki linke tıklamak. Açılan sayfada yer alan kayıt formuna adımızı ve soyadımızı, doğum tarihimizi ve cinsiyetimizi yazıp Continue registration butonuna tıklıyoruz.

VK Hesap Oluşturma

 

Kullandığımız cep telefonu numarasını yazıp Get code butonuna tıklıyoruz.

VK Hesap Oluşturma

 

Saniyeler içerisinde benzersiz bir numara tarafından cep telefonumuza bir çağrı gelecek. Telefonu açmamıza gerek yok. Tek yapmamız gereken bizi arayan numaranın son 4 hanesini Last 4 digits of the phone number yazan alana yazmak.

Aynı sayfadan VK sitesine giriş için kullanacağımız şifremizi yazıp Join VK butonuna tıklıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Voat.co Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

VK Hesap Oluşturma

 

VK üyeliğimiz başarılı bir biçimde gerçekleştirildi.

Continue butonuna tıklayarak, profilimiz için gerekli olan bilgi girişlerini yapmak için devam edelim.

VK Hesap Oluşturma

 

Yaşadığımız ülkeyi ve şehrimizi seçip Continue butonuna tıklıyoruz.

VK Hesap Oluşturma

 

Son eğitim gördüğümüz okulun, fakülteyi, bölümü ve mezuniyet durumunu istenilen alanlara giriyoruz. Continue butonuna tıklayarak devam edelim.

VK Hesap Oluşturma

 

Mail adresimizi ilgili alana yazıp Continue butonuna tıklıyoruz.

VK Hesap Oluşturma

 

Mail adresimize giriş yapıp, VK tarafından gönderilen hesap onaylamak linkine tıklıyoruz.

Tebrikler !

Artık sizde bir VK üyesisiniz.

VK Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EyeEm Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
5 Yorumlar
 1. Halit dedi

  Ben açamıyorum vk

  1. Halit dedi

   Yardım edin

 2. Burhan dedi

  Telefon numaram yazılarak altına gay fotosu eklenmiş. Sürekli rahatsız ediliyorum. Lütfen çözüm bulun.

  1. Anıl Kölmük dedi

   Hala bu sorunu yaşıyor musunuz?

 3. Suleyman dedi

  Bilgim dışında profilimden şüpheli paylaşımlar yapılmış. Doğal olarak VK hesabımı kilitlemiş. Hesabımı yeniden aktifleştirmek veya kilitli hesabı kapattırıp yeniden bir vk ıd oluşturmak istiyorum fakat işlem başarısız oluyor. Yeni bir hesap açmak istediğimde cep telefonu numarasıyla giriş seçeneği geliyor. Bana çağrı gelmiyor. O nedenle 4 haneli kodu giremiyorum. Yani bana kod gelmiyor ve işlem o aşamada takılıp kalıyor. Ne telefonla ne mail yoluyla yeni bir vk ıd oluşturamıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim?? Teşekkürler.

Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.