Pinterest Toplu Pin Silmek Nasıl Yapılır? [2023]

0

Pinterest özellikle kadınlar arasında son derece yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya uygulaması. Bazen Pinterest ile yüzlerce paylaşımı Pin olarak panolara kayıt edebiliyoruz. Hal böyle olunca, profilimiz son derece karmaşık bir hale gelebiliyor.

Her ne kadar bazı kullanıcılar için bu durum çok fazla sorun teşkil etmese de, bazen kullanıcılar belirli aralıklar panolarında yer alan tüm pinleri veya belirli pinleri silmek isteyebilirler. Tek tek pin silmek son derece basit bir işlem olsa da, silinmek istenen pin sayısı yüzlerle ifade edildiğinde, yorucu bir işlem haline gelebilir.

Bu yazımızda da sizleri bu zahmetten kurtarmak için, çoklu olarak aynı anda birden çok pini nasıl silebileceğinizden bahsedeceğiz.

Pinterest Çoklu Pin Silmek

Pinterest hesabımıza giriş yaptıktan sonra, silmek istediğimiz pinlerin yer aldığı panoyu açacağız. Bunun için, Pinterest ana sayfasında yer alan Panolar linkine tıklıyoruz.

pinterest panolar

 

Hesabımızda oluşturduğumuz tüm panoları bu sayfadan görebiliriz. Silmek istediğimiz pinlerin olduğu panoya tıklıyoruz.

pinterest pano seçimi

 

Pano açıldıktan sonra, sağ orta kısımda yer alan Düzenle butonuna tıklıyoruz. Pinler düzenlenmek üzere değişecek.

pinterest pano düzenleme

 

Şimdi silmek istediğimiz tüm pinleri fare yardımı ile seçiyoruz. Seçmek için pin üzerine bir defa tıklamanız yeterli olacak.

Toplu olarak silmek istediğimiz pinleri seçtikten sonra, resimde görebileceğiniz gibi, Sil adında bir buton gelecek. Pinterest toplu silme işlemini gerçekleştirmek için Sil butonuna tıklıyoruz.

pinterest pano silmek

 

Pinlerin kalıcı olarak silineceğine dair bir uyarı alıyoruz. Onaylamak için Pinleri Sil butonuna tıklıyoruz. Sadece birkaç saniye içerisinde, seçmiş olduğumuz tüm pinler silinecektir.

Böylelikle toplu pin silmek işlemini başarılı bir biçimde gerçekleştirmiş olduk.

pinterest çoklu pin sil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Pinterest En Etkili Pin Oluşturma Nasıl Yapılır?
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.