Facebook’tan Programsız Video İndirmek [2023]

1

Facebook hemen hemen hepimizin en çok zaman geçirdiği sosyal medya uygulaması. Bu kadar çok zaman geçirilen ve inanılmaz sayıda fazla içeriğin paylaşıldığı Facebook’ta, bazen farklı ihtiyaçlara çözüm arayabiliyoruz.

Facebook kullanıcılarının en çok yapmak istediği şeylerden birisi ise, Facebook üzerinden yayınlanan bir videoyu bilgisayara indirmek. Basit bir arama yaptığınızda, genelde bu isteğin çözümü olarak kullanıcılara bilgisayarlarına bir program yada İnternet tarayıcısı eklentisi indirmeleri tavsiye ediliyor.

Ancak biz bu işlemi en basit halde gerçekleştirmek için, herhangi bir program yada eklenti kurmanıza gerek kalmadan, Facebook‘ta paylaşılan bir videoyu bilgisayarınıza programsız olarak nasıl indirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Facebook Programsız Video İndirmek Nasıl Yapılır?

Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra, indirmek istediğimiz videoya oynat butonuna tıklayarak tıklayarak açıyoruz.

Facebook Video İndirmek

 

Facebook üzerinden indirmek istediğimiz video oynatılırken, video üstünde sağ tıklayarak, Video internet adresini (URL) kopyala seçeneğine tıklıyoruz.

video internet adresini (URL) göster

 

Videonun üst kısmında, videonun İnternet adresi bir kutucuk içinde çıkacak. İlgili kutucuğa tıklayıp, videonun linkini seçili hale getirdikten sonra, sağ tıklayıp Kopyala seçeneğini seçiyoruz.

facebook video adresini kopyala

 

İnternet tarayıcımızda Ctrl+N tuşlarına basarak yeni bir sekme açıyoruz ve biraz önce kopyaladığımız adresi yeni sekmenin adres çubuğuna Yapıştır‘ıyoruz.

Facebook Video İndirmek

 

Kopyaladığımız İnternet adresinin başında yer alan www ifadesini silip, yerine mbasic yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

Facebook Video İndirmek

 

Şimdi İnternet tarayıcısında sadece indirmek istediğimiz Facebook videosu açılmış olacak. İlgili video üzerine gelip, oynat simgesine tıklıyoruz.

Facebook Video İndirmek

 

İndirmek istediğimiz Facebook videosu, otomatik olarak yeni sayfada açılacak. Şimdi yapmamız gereken işlem ise otomatik olarak oynatılan video üzerinde farenin sağ tuşuna basmak.

Facebook Video İndirmek

 

Bazı seçenekler açıldı. Facebook video indirme işlemini gerçekleştirmek için, artık tek yapmamız gerek işlem Video olarak kaydet… seçeneğine tıklamak olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme [2023]

Böylelikle bilgisayarımızda herhangi bir program veya eklenti kurmadan, programsız Facebook video indirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk.

Facebook video olarak kaydet

 

Bunları da beğenebilirsin
1 Yorum
  1. Ercan SEDAOĞLU dedi

    yaptım tam ilerliyor 🙂 çok teşekkürler hocam

Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.