Facebook Hesap Kapatmak Nasıl Yapılır? [2023]

0

Sosyal medya uygulamalarının kralı Facebook’a, her gün milyarlarca kullanıcı giriş yapıyoruz. Çok yoğun bir kullanım zamanı olan Facebook’ta, bazı kullanıcılar Facebook hesabını kapatmak isteyebilir.

Bir Facebook hesabı kapatma işlemi her ne kadar basit ve hızlı bir işlem olsa da, işlemi ilk defa gerçekleştirecek kullanıcılara bir rehber olması için bu yazımızı hazırladık.

Adım adım ayrıntılı görseller eşliğinde işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize gelin yakından bakalım.

Facebook Hesap Kapatma Adımları

Kapatmak istediğimiz Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede yer alan aşağı doğru ok simgesine tıklıyoruz.

Facebook Hesap Kapatmak

 

Açılan seçeneklerden Ayarlar menü ögesine tıklıyoruz.

Facebook Hesap ayarları

 

Facebook hesap ayarlarını gerçekleştirmemizi sağlayan bir sayfa açıldı. Sayfanın sol kısmında, görebileceğiniz gii bazı seçenekler mevcut. Bu seçeneklerden Facebook Bilgilerin yazan kısma tıklıyoruz.

Facebook bilgilerin

 

Facebook Bilgilerin sayfasının en altında yer alan Hesabını ve Bilgileriniz Sil kısmını buluyoruz. İlgili kısmın sonunda yer alan Gör linkine tıklıyoruz.

Facebook Hesabını ve bilgilerini sil

 

Hesabı Kalıcı Olarak Silme adında bir sayfa açıldı. Facebook hesabını silme işlemine başlama için Hesabı Sil butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesabını sil

 

Güvenlik gerekçesi ile, silmek istediğimiz Facebook hesabının şifresini girmemiz isteniyor. İlgili alana Facebook şifremizi girdikten sonra Devam butonuna tıklıyoruz.

Facebook bu hesabın sana ait olduğunu onayla

 

Hesabımızı silme işleminin son adımında Facebook bizlere bir dizi bilgi veriyor. Bu bilgiye göre, Facebook hesabımızı sildikten sonra hesabın 30 gün boyunca girişe açık olacağını, eğer istersek 30 gün içinde tekrar hesabımıza giriş yaparak, Facebook hesap silme işlemini iptal edebileceğimiz anlatıyor. Ancak 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmazsanız, Facebook hesabınızın kalıcı olacak silineceğini unutmayın.

Facebook hesap silme işlemini onaylamak için Hesabı Sil butonuna tıklıyoruz.

kalıcı hesap silme işlemini onayla

 

Facebook hesabını silme işlemi başarılı bir biçimde gerçekleşti.

Son adımda ilgili uyarı da ve yukarıda da belirttiğimiz gibi, 30 gün hesabımıza giriş yapmazsak Facebook hesabımız kalıcı olarak silinecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Takipçi Özelliği Açma ve Kapatma [2023]

hesabının kalıcı olarak silinmesi planlandı

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.