Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2023]

0

Sosyal medya uygulamaları içinde en çok kullanılan ve dolayısı ile en çok zaman harcanan uygulamaların başında gelen Instagram’da, bazı nedenlerden ötürü Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

Instagram hesap silme işlemini, eğer bilgisayarınız gerçekleştirmek istiyorsanız, Instagram masaüstü sitesinde hesap silmek için herhangi bir link veya seçenek olmadığını görmüşsünüzdür.

Biz bu rehberimiz ile Instagram hesap silme işleminin bilgisayarda adım adım nasıl yapılacağını, görseller eşliğinde anlatacağız.

UYARI : Anlatacağımız bu işlem ile, Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecek ve yapılan işlem geri alınamayacaktır. Dolayısı ile Instagram profiliniz ile birlikte tüm gönderi ve takipçileriniz silinecektir. Dilerseniz, Instagram kalıcı silme işlemine başlamadan önce, Instagram profilinizin tüm verilerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağını daha önce buradaki yazımızda sizlere anlatmıştık.

Eğer Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız bu linke tıklayınız.

 

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki linke tıklayarak, silmek istediğimiz Instagram hesabımız ile giriş yapıyoruz.

Instagram Hesap Silme

 

Başarılı bir biçimde hesabımıza giriş yaptıktan sonra, resimde de görebileceğiniz gibi direkt olarak Instagram hesap silme sayfasına yönlendirildik.

Bu sayfada yapmamız gereken tek işlem, neden Instagram hesabını silmek istediğimiz seçmek. Biz örnek olması için “İkinci bir hesap açtım” seçeneğini seçtik.

Diğer alana da, silmek istediğimiz Instagram hesabının şifresini yazıp Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklıyoruz. Tekrar uyaralım, bu butona tıkladıktan sonra, Instagram profiliniz kalıcı olarak tamamen silinecek ve yapılan işlem geri alınamayacak.

Instagram Hesap Silme sayfası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Instagram Paylaşım Linki Nasıl Bulunur? [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.