Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatmak [2023]

0

Instagram oldukça fazla zaman harcadığımız bir sosyal medya uygulaması. Gizlilik ihlali nedeni ile, çok fazla zaman harcandığı için yada bazı kötü niyetli kişilerden korunmak için Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak isteyebilirsiniz.

Üstüne basarak tekrar belirtelim. Bu anlatacağımız işlem, geçici olarak belirli bir süre Instagram hesabını kapatmaktır. Yapacağımız işlem sonucunda Instagram hesabımız geçici olarak kapalı olacak, aramalarda görüntülenemeyecektir.

Eğer niyetiniz, Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak veya Instagram hesabınızı geri dönüşü olmadan silmek ise, lütfen buradaki yazımızdaki işlemleri uygulayınız.

Şimdi gelin Instagram hesabınızı bilgisayarınızdan, geçici olarak nasıl kapatabileceğinize (başka bir deyişle askıya alabileceğinize) yakından bakalım.

 

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma Nasıl Yapılır?

Hesabınızı geçici olarak kapatmak işlemine başlamak için, buradaki linke tıklayarak, Instagram kullanıcı adı ve şifremizi girerek Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz.

Instagram hesap giriş sayfası

 

Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan, avatar şeklindeki simgeye tıklıyoruz.

Instagram Hesap ayarları

 

Instagram profil sayfamız açıldı. Profili Düzenle butonuna tıklıyoruz.

Instagram profili düzenleme

 

Profili Düzenle sayfasının en altında yer alan, Hesabımı geçici olarak kapat linkine tıklıyoruz.

Instagram hesabımı geçici olarak kapat

 

Instagram burada bize, Instagram hesabımızı neden kapatmak istediğimizi soruyor. Buna bir cevap verip, diğer alana da şifremizi yazdıktan sonra, Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklıyoruz.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapat

 

Instagram hesabını geçici olarak kapatma işlemini onaylamamız için, bizden tekrar yaptığımız işlemin onayı isteniyor.

Hesabını geçici olarak kapatmak üzeresin. Devam etmek istiyor musun? sorusuna Evet cevabını veriyoruz.

Artık Instagram hesabımız geçici olarak kapatıldı. Yaptığımız testlerde, işlem gerçekleştirildikten bir saat sonrasına kadar, tekrar hesabımızı aktif hale getirmek için Instagram hesabına hiç bir şekilde giriş yapamadık. Ancak bir saat sonra tekrar hesabımıza başarılı bir biçimde giriş yaparak, Instagram hesabımızı tekrar aktif hale getirebildik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Instagram Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatmak onay

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.