Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

0

Linkedin iş dünyası profesyonelleri tarafından sıklıkla kullanılan bir sosyal ağ uygulamasıdır. daha önce Linkedin hakkında çok fazla içerik oluşturarak, sizlere Linkedin hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Bu rehberimiz de ise sizlere Linkedin’in en önemli özelliklerinden biri olan Linkedin şirket sayfası oluşturma işleminin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Peki neden bir Linkedin şirket sayfası oluşturmak isteyelim?

Kendinize ait bir şirketiniz var ise veya çalıştığınız iş yerinin herhangi bir Linkedin şirket sayfası yok ise, Linkedin şirket sayfası oluşturmanız çok önemli bir işlemdir.

Bu sayede, profilinizde çalıştığınız kurum olarak, oluşturduğunuz Linkedin şirket sayfasına bağlantı verebilir, Linkedin şirket sayfanızda şirketiniz hakkında son haberleri, gelişmeleri yayınlayarak diğer Linkedin kullanıcılarının bu haber ve gelişmelerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi işlemin nasıl yapıldığını birlikte görelim.

Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Linkedin hesabımız ile siteye giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımız bu hesap Linkedin şirket sayfasının da yöneticisi olacağını hatırlatırız. Sağ üst kısımda yer alan İş simgesine tıklıyoruz.

Linkedin iş

 

Açılan seçeneklerin en altında yer alan Şirket Sayfası Oluştur linkine tıklıyoruz.

Linkedin Şirket Sayfası Oluştur

 

Linkedin şirket sayfası oluşturmanın ilk adımında, işletmemizin büyüklüğünü veya tipini seçmemiz için bizlere dört alternatif sunuluyor. Hangi işletme tipi sizin için uygunsa ilgili simgeye tıklayarak devam ediyoruz.

Bizim işletmemiz şahıs işletmesi olduğundan ve çalışan sayımız 200 kişiden az olduğundan Küçük işletmeler seçeneğini seçtik.

Linkedin küçük işletmeler

 

Sonraki adımda, bizden işletmemiz hakkında bazı bilgiler isteniyor. Bu bilgileri kısaca açıklamak gerekirse;

Sayfa kimliği

  • Ad : İşletmemizin resmi adı
  • Linkedin gelene açık URL : İnsanların işletmemize daha kolay erişebilmesi için, Linkedin işletme adresi
  • Web Sitesi : İşletmemizin sahip olduğu İnternet sitesinin adresi. Eğer İnternet siteniz mevcut değil ise, bu kısma Facebook sayfanızın adresini yazabilirsiniz (İşletmenizin henüz İnternet sitesi yok ise, bizimle çalışarak çok uygun fiyatlara ve profesyonel bir İnternet sitesine sahip olabilirsiniz. Facebook üzerinden bizimle iletişim kurmak için tıklayınız.)

Şirket ayrıntıları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  500px Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]
  • Sektör : İşletmenizin faaliyet gösterdiği sektörü listeden seçebilirsiniz.
  • Şirket büyüklüğü : İşletmenizde çalışan kişi sayısı.
  • Şirket türü : Şirketinizin resmi statüsü.

Profil detayları

  • Logo : Linkedin şirket sayfanızda kullanılacak logo resim dosyası. Resmin en az 300×300 piksel ölçülerinden olmasına dikkat ediniz.
  • Slogan : İşletmenizin resmi sloganı.

Tüm ayarları yaptıktan sonra son olarak, sayfanın en altında yer alan “Bu şirketin resmi temsilcisi olduğumu ve bu sayfanın oluşturulmasında şirket adına davranma hakkına sahip olduğumu teyit ederim” paragrafının başındaki onay kutusunu işaretliyoruz.

Girdiğimiz tüm bilgileri kontrol ettikten sonra, Sayfayı oluştur butonuna tıklayarak Linkedin şirket sayfası oluşturma işlemini bitiriyoruz.

Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma

 

Linkedin işletme sayfamız başarılı bir biçimde oluşturuldu.

Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.