Twitter Hesap Kapatmak Nasıl Yapılır? [2023]

0

Sosyal medyanın en çok zaman harcadığımız uygulamalarından biri olan Twitter’da, kullanıcılar bazı sebeplerden ötürü hesaplarını kapatmak isteyebilir. Bu sebeplerin başında; Twitter bağımlılığından kurtulmak, sosyal medya uygulamalarında daha az zaman harcamak, gizliliği ihlal ettiği için Twitter hesabını devre dışı bırakmak gibi nedenler sayılabilir.

Twitter hesap kapatma işlemini sadece birkaç saniyede gerçekleştirebilirsiniz. Twitter hesap silme işleminin nasıl yapıldığına gelin daha yakından bakalım.

Twitter Hesap Kapatmak

Kapatmak istediğimiz Twitter profiline giriş yapıp, sağ üst köşede yer alan profil resmimize tıklıyoruz.

Twitter Hesap Kapatmak

 

Açılan seçeneklerden Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıklıyoruz.

Twitter ayarlar ve gizlilik

 

Sayfanın en alt kısmında, görebileceğiniz gibi, Hesabını devre dışı bırak linki mevcut. İlgili linke tıklıyoruz.

Twitter Hesabını devre dışı bırak

 

Twitter hesabını silmeden önce, bilmemiz gereken bazı bilgiler Twitter tarafından bizlere gösteriliyor. Bu kısımda en önemli madde, hesabımızı sildikten sonra dilersek 30 gün içinde Twitter hesabımızı tekrar aktif hale getirebilir. Böylelikle yanlışlıkla Twitter hesabımızı kapatırsak veya tekrar Twitter hesabımızı aktif hale getirmek istersek, 30 gün zamanımız oluyor. Ancak 30 gün içinde kapattığımız Twitter hesabına giriş yapmazsak, hesabımız kalıcı olarak silinmiş olacak.

İlgili bilgilendirmeleri okuyup anladıktan sonra Devre dışı bırak butonuna tıklıyoruz.

Twitter devre dışı bırak

 

Twitter hesap silme işleminin son adımı, mevcut kullandığımız Twitter şifresini ilgili alana yazmak. Twitter hesap şifremizi yazdıktan sonra Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz.

Twitter Hesabı devre dışı bırak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Twitter Resim Ölçüleri [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.