Twitter Resim Ölçüleri [2023]

Twitter görsel ve fotoğraf boyutları en yeni ölçüleri

0

Twitter, her ne kadar mikro blog bir sosyal ağ uygulaması olsa da, Twitter üzerinden sık sık görsel paylaşımı yapılmaktadır. Twitter profil ve kapak fotoğrafınızda doğru ölçülere sahip resimler kullanmanız, profilinizi daha güzel ve profesyonel gösterecektir. Twitter resim ölçüleri oluşturmadan önce örnek projelere bakarak ilham almayı unutmayın.

Bu sebepten ötürü yazımızda açıkladığımız görsel boyutlarına dikkat ederek Twitter hesabınızı oluşturabilir veya mevcut Twitter hesabınızı düzenleyebilirsiniz.

 

Twitter Profil Fotoğrafı Ölçüsü

Twitter profil resminin ölçüsü : 400×400 piksel

Twitter Resim Ölçüleri

Twitter profil resminizin çerçeve ölçüsü 200×200 piksel ölçülerine sahiptir. Mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlarda en iyi görünümü elde etmek için ise, Twitter profil resminizin en az 400×400 piksel büyüklüğünde olmasına dikkat etmelisiniz. Yükleyeceğiniz görsel boyutu en fazla 2 MB büyüklüğünde olmalıdır.

 

Twitter Kapak Fotoğrafı Ölçüsü

Twitter başlık resminin ölçüsü : 1500×500 piksel

Twitter Resim Ölçüleri

Twitter profilinizin üstünde yer alan başlık resmi ya da en bilinen adı ile Twitter kapak resminin boyutu en iyi 1500×500 piksel ölçülerinden görülür. Kullanacağınız Twitter kapak resmini png dosya tipinde yaparsanız çok daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Yükleyeceğiniz resmin 5 MB’dan büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.

 

Twitter Paylaşım Fotoğrafı Ölçüsü

Twitter paylaşım resminin ölçüsü : 506×253 piksel

Twitter Resim Ölçüleri

Twitlerinize yükleyeceğiniz resimlerde en şık görünümü elde etmek için, Twit görsellerinin 506×353 piksel büyüklüğünde olmasına dikkat ediniz. Görseli minimum olarak 440×220 piksel ölçülerinde de yükleyebilirsiniz. Ancak tavsiye Twitter resim ölçüleri için en iyi elde edilen görünüm ölçüsü 506×263 pikseldir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Youtube Resim Ölçüleri [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.