Facebook Resim Ölçüleri [2023]

Facebook görsel ve fotoğraf boyutları en yeni ölçüleri

0

Her sosyal medya uygulamasının kendisine has resim ölçüleri vardır. Pinterest hesabınızda paylaştığınız bir görseli, Facebook hesabınızda da paylaştığınız zaman, resmin görünümde kayıp yaşayabilirsiniz. Facebook resim ölçüleri 2023 yılında güncellenen yeni Facebook ile güncellendi.

Facebook hesabınızda veya Facebook sayfanızda paylaşacağınız her görselin tam ölçülerini biraz olsun bilmeniz ve paylaşımda bu ölçülere dikkat etmeniz, daha güzel ve profesyonel paylaşımlar için gereklidir.

Bu rehberimiz ile sizlere tüm Facebook paylaşımlarında kullanılması gereken ölçüleri listeledik. Rehberimizden yararlanarak daha profesyonel Facebook paylaşımları yapabilirsiniz. Facebook resim ölçüleri ve örnek çalışmalarla ilgili detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Profil Fotoğrafı Ölçüsü

Facebook profil resminin çerçeve ölçüsü : 160×160 pixsel

Facebook profilinizde kullanacağınız resmin ölçüsünün en az 180×180 piksel ölçülerinde olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi sonucu almak için en az 256×256 piksel ölçülerinde bir resmi profil fotoğrafınız yapabilirsiniz. Profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz resmin 960×960 piksel ölçülerinden fazla olmamasına dikkat ediniz.

Telefonunuzdan çektiğiniz bir resmi profil fotoğrafı yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunun nedeni ise; resmi Facebook üzerinden kırpmaya çalıştığınızda resminizde bozulmalar ve piksel kayıpları olacaktır. Bu sebepten ötürü önerimiz; profil resminizi Facebook’a göndermeden önce mutlaka Photoshop veya Paint ile yukarıdaki ölçüleri göz önüne alarak kendinizin küçültmesi. Doğru ölçüyü yakaladıktan sonra resmi Facebook’a profil fotoğrafı yapmak üzere yükleyebilirsiniz.

 

Facebook Kapak Fotoğrafı Ölçüsü

Facebook kapak resminin ölçüsü : 828×315 piksel

Facebook Resim Ölçüleri

Facebook profil veya sayfanızda kullanacağınız kapak resminin ölçüsünün kesin bir biçimde 828×315 piksel ölçülerinde olduğundan emin olunuz. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayına kadar Facebook kapak fotoğrafı ölçüsü 851×315 piksel olarak belirlenmişti. Ancak Temmuz ayında gelen güncelleme ile bu ölçü kesin olarak 828×315 olarak belirlendi.

Kapak resminden daha iyi sonuç almak için, daha yüksek ölçülerde resim eklemeniz ise, Facebook tarafından kırpılacak ve dolayısı ile resimde bozulmalar yaşanacaktır. Bundan dolayı kapak fotoğrafınızın ölçüsünü tam olarak 828×315 olarak ayarlamalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Google+ Resim Ölçüleri [2023]

 

Facebook Paylaşılan Fotoğraf Ölçüsü

Facabook paylaşılan resmin ölçüsü : 1200×900 piksel

Facebook Resim Ölçüleri

Anılarımızı canlı tutmak veya Facebook sayfamızda takipçilerimize paylaşımda bulunmak için sürekli resim paylaşıyoruz. Bu resmi insanlar 399×150 piksellik bir çerçeve içerisinde görseler de, paylaşılan resmin ölçüsünün mutlaka 1200×900 piksel ölçülerinden olması gerekiyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.