Pinterest Resim Ölçüleri [2023]

Pinterest görsel ve fotoğraf boyutları en yeni ölçüleri

0

İnternet sitelerine gelen trafiğin büyük bir bölümü sosyal medya üzerinden gelir. sosyal medya hesapları içerisinde ise en çok trafik saplayan kaynaklardan birisi Pinterest‘dir. Eğer doğru kullanabilirseniz, Pinterest sitenizin ziyaretçi trafiğini inanılmaz ölçülerde arttırabilir. Pinterest resim ölçüleri 2020 yılında güncellenen yapısıyla sizlere daha geniş bir alanda çalışma imkanı sunmaktadır.

Doğru kullanmaktan kastımız ise, Pinterest üzerinden paylaştığınız Pin’lerin görsel boyutudur. Yapılan bir araştırmaya göre; paylaşılan Pin görseli doğru bir biçimde paylaşılırsa etkileşim oranı yüzde 90 gib inanılmaz rakamlarda olabiliyor.

 

Pinterest Profil Resmi Ölçüsü : 165×165 piksel

Pinterest Resim Ölçüleri

Pinterest’e üyeliğinizi eğer Facebook veya Twitter üzerinden gerçekleştirmişseniz, Pinterest profil resminiz olarak ilgili sosyal medya hesaplarınızdaki profil resmini otomatik olarak çeker.

Eğer mail yolu ile Pinterest hesabı oluşturmuşsanız, Profil resmini elle kendiniz yüklemelisiniz. Yükleyeceğiniz bu profil resmini en az 165×165 ölçülerinde olmasına mümkün olduğu kadar dikkat ediniz. Yükleyeceğiniz profil resmi en çok 10MB büyüklüğünde, jpg veya png dosya biçimde olmalıdır.

 

Pinterest Pin Görsel Ölçüsü : 600×900 piksel

Pinterest Resim Ölçüleri

Yazımızın başında belirttiğimiz, etkileşim oranını en çok arttıran ve en çok dikkat etmeniz gereken ölçü, paylaştığınız pinin görsel boyutudur. Bu boyut en az 600×900 piksel büyüklüğünde olmalıdır.

Böylelikle paylaştığınız Pin görselleri, Pinterest standartlarına uyacağı için diğer kullanıcılar Pinleriniz ile daha çok etkileşime gireceklerdir.

 

Pinterest Pano Görsel Ölçüsü : 222×150 piksel

Pinterest Resim Ölçüleri

Bu kısımdaki ölçüler, paylaştığınız Pin görsellerinden otomatik olarak çekileceği için, biz kullanıcıların bu ölçülere direkt olarak bir etkisi mümkün değil. Tek yapacağımız işlem, doğru Pin görseli paylaşarak pano görsellerinde iyi görünümler elde etmek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Instagram Resim Ölçüleri [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.