Pinterest İçin Tecrübeyle Sabit Altın Değerinde Tavsiyeler

1

Pinterest’in yoğun olarak kullanılan güçlü bir sosyal medya uygulaması olduğunu daha önce defalarca belirtmiştik. Pinterest‘in gücünü etkin bir şekilde kullanmak için ise bazı kritik detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Sosyal Medya Bilgi; etkili bir Pinterest hesabına sahip olmanız için, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve neler yapmanız gerektiğini 7 madde altında özetliyor.

Pinterest İçin Tecrübeyle Sabit Altın Değerinde Tavsiyeler

 

1. Hesabınız Güncel Olsun

Pinterest tıpkı Google gibidir. Bildiğiniz gibi Google’da aktif olan siteleri sever ve üst sıralara taşır. Pinterest hesabınızın mümkün olduğu kadar güncel olmasına özen gösterin. Her gün belirli aralıklarla Pin paylaşmaya özen gösterin.

Küçük bir not verelim.

Pinterest hesabınızda çok sık Pin paylaşmak hesabınızın kapanmasına neden olabilir. Pinterest’in spam yapan kullanıcıların hesaplarını anında kapattığı biliniyor.

Tavsiye edilen günlük Pin paylaşım sayısı ise; 15 ile 20 arasındadır. Yarım saatte bir Pin paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Unutmayın ki; hesabınızda ne kadar Pin paylaşılırsa insanların size ulaşması o kadar kolay olacak ve sizi takip edeceklerdir.

Pinterest hesabınızın ban yememesi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini burada madde madde açıklamıştık.

 

2. Diğer Kullanıcılarla Etkileşime Geçin

Pinterest hesabınız ne kadar etkin kullanılırsa, arama algoritmasındaki puanınız o kadar yüksek olur. Bu özelliği çok sınırlı sayıda kullanıcı biliyor. O nedenle sürekli diğer Pin’lere yorum yazmayı, açacağınız özel bir panoya diğer kullanıcıların Pin’lerini paylaşmayı unutmayın.

 

3. Sitenizi Üstünüze Alın

İnternet sitenizin sahipliğini doğrulamayı asla ihmal etmeyin. Pinterest’te İnternet sitenizi nasıl üstünüze alacağınızdan buradaki yazımızda bahsetmiştik.

 

4. Profesyonel Pinler Paylaşın

Hesabınızda profesyonel ölçülerde ve içerikte Pin paylaşın. Pintereset’te profesyonel Pin paylaşımının nasıl yapılması gerektiğini burada anlatmıştık.

 

5. Doğru Pano Kullanımı

İnternet sitenizdeki kategorilere göre panolarınıza isim verin. Mesela İnternet sitenizde 20 farklı kategori varsa Pinterest’te aynı isme sahip 20 ayrı Pano (Board) açın ve Pin’leri kategoriye göre ilgili Pano’da paylaşın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Pinterest'te Ban Yememek İçin Yapmanız Gerekenler

Spor panosu altında Film ile alakalı bir Pin’i kesinlikle paylaşmayın. Bu kritik kurala mutlaka özen gösterin.

 

6. Otomatik Eklentileri Kullanmayın

Pin-to-Pin eklentilerini duymuş olmanız muhtemel. Bu eklentiler; başkalarının Pinterest hesaplarındaki Pin’leri çekip sizin hesabınızda paylaşıyorlar. Yani SPAM yapıyorlar.

Pinterest son derece kuralcı bir sosyal medya ağıdır. İlgili eklentiler ilk başlarda para kazandırsa da, bu eklentileri kullanan hesaplar bir gün mutlaka kapatılıyor.

 

7. Sabırlı Olun

Tüm maddelere dikkat edip, Pinterest hesabınızda paylaşımlar yaptıktan sonra, yavaş yavaş hesabınızın etkileşim aldığını göreceksiniz. Ancak bazı günler hesabınızın düşük etkileşim aldığını görebilirsiniz. Bu durumda sabırlı olun ve Pin paylaşmaya devam edin. Birkaç ay sonra; İnternet sitenize Pinterest üzerinden günde binlerce kişinin geldiğini göreceksiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 Yorum
  1. Nurettin dedi

    Ağbicim sen nasıl bir kralsın ya! Spor sitesi açıyordum allah razı olsun bol kazanç alasın
    Bu muhteşem siteyi yer imlerime ekledim

Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.