Pinterest İşletme Hesabı Açmak [2023]

Pinterest profilinizi işletme hesabına çevirmek

0

Pinterest kullanım kitlesinin büyük bir çoğunluğu, kişisel kullanıcılardan oluşmaktadır. Aynı zamanda çoğu marka, işletme, İnternet sitesi ve medyanında resmi bir Pinterest hesabı bulunmaktadır.

Kişisel olmayan, işletme haklarındaki bir Pinterest hesabına sahip olabilmek için; Pinterest’e ilk üye olurken oluşturabileceğiniz gibi Pinterest’e üye olduktan sonrada hızlı bir biçimde sahip olabilirsiniz.

Peki neden bir Pinterest İşletme hesabına sahip olmak isteyelim;

  • Pinterest’e reklam vermek için.
  • Özel profil ayarlarına erişmek için.
  • Profil ve Pinlerinizin kaç defa görüldüğü ve kullanıcıların Pinlerinize kaç defa tıkladığı gibi özel istatistik bilgilerine erişim hakkında sahip olmak için.

Gibi nedenlerden ötürü, kişisel olmayan bir Pinterest hesabına sahip olmak isteyebilirsiniz.

 

Pinterest İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Rehberimizin başında, işletme haklarına sahip bir Pinterest hesabına, Pinterest’e ilk üye olurken sahip olabileceğinizden bahsetmiştik. Eğer Pinterest’e üye değil ve Pinterest İşletme hesabı oluşturmak isterseniz bu yazımızdan yararlanarak Pinterest’e üye olabilirsiniz.

Mevcut bir Pinterest üyeliğiniz var ve profil tipinizi işletme tipine çevirmek isterseniz yapmanız gerekenler işlemleri anlatalım.

Önce Pinterest hesabımıza giriş yapıp, sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklıyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Açılan seçenekler menüsünden, Ücretsiz bir işletme hesabı edinin altındaki Şimdi Yükselt butonuna tıklıyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Bizden, işletme hesabına çevirmek istediğimiz kişisel Pinterest hesabına ait mail adresi isteniyor. Mail adresimizi ilgili alana yazdıktan sonra Devam Et butonuna tıklıyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Bu adımda ilk olarak, işletmemize bir ad verip, sonrasında işletmemizin faaliyet alanını “Bize işletmeniz hakkında bilgi verin” altından seçiyoruz.

İleri butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

İşletmemizin sahip olduğu bir İnternet sitesi adresi varsa, İnternet sitemizin adresini yazıp İleri butonuna tıklıyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Instagram, Etsy ve Youtube hesaplarından sahip olduklarımız var ise, Üzerine Al butonuna tıklayarak, sahip olduklarımızın Pinterest işletme hesap profilimizde listelenmesini sağlayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Pinterest Hesap Açma Nasıl Yapılır? [2023]

İleri butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Oluşturacağımız Pinterest işletme hesabında bir reklam yayımlamak isteyip istemediğimiz soruluyor. Size en uygun seçimi yapıp İleri butonuna tıklayabilirsiniz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Biraz önce, işletme İnternet sitemiz ile bağlantı kurmuştuk. Sitemizin Ana sayfasında yer alan resimleri dilersek Pinterest üzerinden pinleyebiliriz. Eğer pinlemek isterseniz, resimlerden birini yada birkaçını seçip Pin oluşturun butonuna tıklayabilirsiniz.

Atla butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

 

Pinterest işletme hesabı oluşturmanın son adımında, bizden işletme hesabımıza ait ilk pini oluşturmamız isteniyor. Dilerseniz Pinterest işletme hesabınızda yayınlanmak üzere bir Pin oluşturabilir yada sol üst köşede yer alan Pinterest logosuna tıklayarak bu işlemi sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Tebrikler!

Artık sizde bir Pinterest İşletme hesabına sahipsiniz.

Pinterest İşletme Hesabı Açmak

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.