Etsy Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Etsy'e Nasıl Kayıt Olunur?

0

Etsy Nedir?

Etsy Amerika merkezli bir online alışveriş sitesidir. Etsy’i diğer büyük alışveriş sitelerinden ayıran en büyük özelliği; satılan ürünlerin el yapımı olması. Etsy son yıllarda Türkiye’de el emeği göz nuru ürün yapan kişilerin, ürünlerini satması için sıklıkla kullandığı bir alışveriş sitesi oldu.

Etsy sattığınız ürünlerden yüzde 5 komisyon alıyor ve bu oran çoğu alışveriş sitesine göre gayet makul sayılabilecek düzeyde. Site üzerinden satılan her 10 üründen 9’u Amerikan vatandaşları tarafından satın alınmakta. Bu noktada en büyük problem kargo ücreti olarak algılanabilir. Ancak siteyi kullandıkça ve işleyiş hakkında tecrübe sahibi oldukça, kargo gönderiminin çok fazla problem olmadığını göreceksiniz.

Sitede satış yapan Türk kullanıcıların on binlerce satış rakamına ulaşması da bunu doğruluyor.

 

Etsy Hesabı Nasıl Açılır?

Etsy üzerinden hesap oluşturmak son derece basit ve kısa süren bir işlem. Öncelikle Etsy sitesini ziyaret ediyoruz.

Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Register butonuna tıklıyoruz.

Etsy Hesap Oluşturma

 

Kayıt formu bizleri karşılıyor.

Burada Etsy sitesine giriş yapmak için gerekli olan mail adresimizi yazıp bir şifre belirliyoruz. Adımızı da ilgili alana yazıp Register butonuna tıklıyoruz.

Etsy Hesap Oluşturma

 

Saniyeler sonra mail adresimize hesabımızı onaylamamız için bir mail gelecek. Etsy tarafından gönderilen bu maili açıp Confirm Account linkine tıklıyoruz.

Etsy Hesap Oluşturma

 

Hepsi bu kadar.

Artık sizde Etsy sitesine üye oldunuz.

Eğer Etsy üzerinden el yapımı yada eskitilmiş ürünler satmak isterseniz, profil sayfanızdan, Mağaza oluşturma linkine tıklayabilirsiniz.

Ancak hatırlatalım. Etsy’de bir mağaza açabilmeniz için yaptığınız ürünlerin gerçekten el yapımı olduğunu kanıtlamanız istenecektir. Bunun için Etsy yönetimi sizden ürün yapım aşamalarını videoya çekerek kendilerine iletmenizi isteyecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Last.fm Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Twitch.tv Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? (Bilgisayarda) [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.