Instagram Resim Ölçüleri [2023]

Instagram görsel ve fotoğraf boyutları en yeni ölçüleri

0

Dünya’nın en çok kullanılan resim paylaşım platformu olan Instagram‘da aylık aktif kullanıcı sayısı 700 milyonun üzerinde. Bu kadar çok kullanılan bir sosyal medya platformunda, doğru paylaşımlar yapmak hem profilinizin görünümü hemde yeni takipçiler kazanmak için oldukça gerekli bir durum. Instagram resim ölçülerini doğru şekilde ayarlayarak siz de kaliteli içerikler paylaşabileceksiniz.

Bu rehberimiz de sizlere, en doğru Instagram paylaşımlarını yapmanız için başucu kaynağınız olacak bir rehber hazırladık. Görsel boyutlarına dikkat edip, ilgi çekici görseller paylaşırsanız, Instagram takipçi sayınız inanılmaz ölçülerde artacaktır.

 

Instagram Profil Resmi Ölçüsü : 110×110 piksel

Instagram Resim Ölçüleri

Instagram profiliniz için kullanacağınız resmin, kare olarak en az 110×110 piksel ölçülerinde olmasına dikkat ediniz. Profil resminizde en iyi görünümü elde etmek için ise 256×256 piksel ölçülerinde bir resim kullanabilirsiniz.

 

Instagram Küçük Resim Ölçüsü : 161×161 piksel

Instagram Resim Ölçüleri

Bu kısım her ne kadar gereksiz olarak algılansa da fazla bilgi göz çıkarmaz mantığı ile devam edelim. Instagram üzerinden paylaştığınız bir resim, profil akışında 161×161 piksel boyutunda görüntülenmektedir. Gereksiz olarak adlandırılmasının temel nedeni ise, buradaki görsel görünümüne biz kullanıcıların direkt olarak müdahalesi söz konusu değildir.

 

Instagram Paylaşılan Görsel Ölçüsü : 1080×1080 piksel

Instagram Resim Ölçüleri

Instagram’da paylaştığımız bir görselden en iyi görünümü elde etmemiz için, paylaştığımız görselin tam olarak 1080×1080 ölçülerinde, dolayısı ile kare olması önemlidir. Her ne kadar Instagram paylaşılan görselin boyutunu 612×612 piksel boyutuna indirse de, görselde piksel kaybı yaşanmaması adına 1080×1080 ölçülerine sadık kalmak önemlidir.

 

Instgram Hikaye Ölçüsü : 1080×1920 piksel

Instagram Resim Ölçüleri

Instagram hikaye görünümünde en iyi çözünürlüğü elde etmemiz için 1080×1920 ölçülerinde hikaye paylaşmamız genel görünüm için gereklidir.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Mobilde Instagram Arama Geçmişini Silme [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.