Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? [2023]

Twitter hesap gizleme nasıl yapılır?

0

Aktif olarak Twitter kullanan herkesin ilk önceliği hep profil gizlilik ayarı olmuştur. Twitter gizliliği sağlamanın ile adımı ise hesabımızı gizli hale getirebilmek olarak algılanabilir. Ancak bu durumda, Tweetlerinizi sizden başka kimse göremez ve erişemez.

Adete boşa konuşmuş veya Tweet atmış gibi olsanız da, bu ayarı yaptıktan sonra sadece arkadaş listenizde yer alan kişiler Tweetlerinize erişebilecek. Twitter profilinizi gizli hale getirdikten sonra, daha önce gönderdiğiniz Tweetler etiketlediğiniz kısımlarda görülebilecek ancak yeni Tweetleriniz sadece arkadaş listenizde yer alan kişiler tarafından okunabilecek.

Twitter profil gizleme işleminin nasıl yapılacağına gelin daha yakından bakalım.

 

Twitter Profil Gizleme

Profilimizi gizlemek istediğimiz Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil resmimize tıklıyoruz. (Resimde yanlış yeri göstermişiz, siz profil simgesine tıklayınız.)

Twitter Profil Gizleme

 

Açılan profil seçeneklerinden, Ayarlar ve gizlilik menü ögesine tıklıyoruz.

Ayarlar ve gizlilik

 

Twitter profilimizin ayarlarını yapmamız için sayfa açıldı. Sol tarafta yer alan Gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklıyoruz.

Gizlilik ve güvenlik

 

Twitter profilimizi gizli yapmak için, Tweetlerini korumaya al seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Yaptığımız değişiklikleri onaylamak için ise, aynı sayfanın en altında yer alan Değişiklikleri kaydet butonuna tıklıyoruz.

Bu sayede Twitter profilimiz artık gizli hale getirilmiş oldu.

Tweetlerini korumaya al

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Twitter Şifre Değiştirme [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.