Twitter Profil Ayarları Nasıl Yapılır? [2023]

Twitter hesap seçenekleri

0

Yeni açtığınız bir Twitter profilinin ayarlarını doğru bir biçimde tamamlamak, insanların profilinizi daha rahat bulması ve Twitter profilinizi düzgün bir biçimde görüntülemesi için önemlidir.

Twitter profilinizi tamamladığınız takdirde, arama sonuçlarında takipçi sayısına bağlı olmadan daha üst kısımlarda çıkarsınız. Böylelikle daha fazla Twitter kullanıcısı tarafından takip edilme şansına ulaşırsınız.

 

Twitter Profili Nasıl Ayarlanır?

Twitter profilimizi ayarlamak istediğimiz Twitter hesabına giriş yaparak işleme başlıyoruz. Twitter ana sayfası açıldıktan sonra, sağ üst kısımda yer alan profil simgesine tıklıyoruz.

Twitter Profil Ayarları

 

Profilimiz hakkında ulaşabileceğimiz seçenekler listeleniyor. Bu seçeneklerden Profil yazan kısma tıklıyoruz

Twitter Profil Ayarları

 

Twitter profilimize ulaşmış olduk. Şimdi yapmamız gereken işlem Profili düzenle butonuna tıklamak.

Twitter Profil Ayarları

 

Profilimiz düzenlenmek üzere görünüm değişti. Bu kısımda 3 farklı ayar yapabileceğiz. Bu ayarları açıklayalım;

  • Başlık fotoğrafını değiştir: Twitter profilimiz başlık fotoğrafını bilgisayarımızdan seçerek değiştirebiliriz. Daha önceki yazımızda, Twitter güncel resim boyutlarını listelemiştik. Bu yazımızdan yararlanarak Twitter standartlarında bir fotoğraf yüklemesi yaparak Twitter başlık fotoğrafını değiştirebilirsiniz.
  • Profil fotoğrafını değiştir: Twitter’da kullanacağınız profil resmini buraya tıklayarak değiştirebilirsiniz. İnsanlar attığınız Tweetlerde, yaptığınız Retweetlerde ve yorumlarda bu resmi göreceklerdir. Yukarıdaki verdiğimiz link üzerinden Twitter görsel boyutları rehberimizden bu fotoğraf için kullanmanız gereken doğru ölçüye ulaşabilirsiniz.
  • Genel Profil Ayarları : Sol alt kısımda gösterdiğimiz; adınızı, hakkınızda bilgiyi, nerede yaşadığınızı, İnternet siteniz var ise adresini ve Profil tema renginizi bu kısımdan değiştirebilirsiniz. Bu kısmı eksiksiz bir biçimde doldurmaya gayret ediniz. İnternet siteniz yok ise; Facebook hesap linkinizi yada Instagram hesap adresinizi bu kısma yazarak Twitter profilinizi yüzde yüz eksik kısma getirebilirsiniz.

Yaptığınız ayarları kayıt etmek için Değişikleri kaydet butonuna tıklayarak işlemi bitiyoruz.

Twitter Profil Ayarları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Slack Profil Ayarları Nasıl Yapılır? [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.