Facebook Sayfasına Kullanıcı Adı Almak [2023]

Facebook sayfada kullanıcı adı alımı

0

Facebook sayfasına kullanıcı adı almak 2020 yılında güncellendi. Facebook üzerinden sahibi olduğunuz bir sayfaya için, en önemli ayarların başında Sayfa’ya bir kullanıcı adı almaktır. Bu sayede insanlar Facebook sayfanıza daha hızlı ve kısa bir yolla ulaşabilirler. Facebook üzerinden sayfa almak çok basit bir işlem gibi görülse de, bazı kurallara ve sayfanızda bazı özelliklere sahip olmanız gereklidir.

İşlemin videolu anlatımına rehberin sonundan da ulaşabilirsiniz. Kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Facebook Sayfa Adı Nasıl Alınır?

Facebook sayfa adı oluşturma 2023 yılında güncellenen Facebook ile birlikte biraz değişikliğe uğradı. Öncelikli olarak sahip olduğunuz sayfanın bağlantısına gidin. Facebook’a giriş yapıp ardından kullanıcı adı almak istediğiniz Sayfa’ya girmek. Tabi sayfa adı almak için Yönetici hesabınız ile sayfaya giriş yapmalısınız. Yani alacağınız Sayfa’nını yönetici olmanız, normal olarak gereklidir.

Sayfayı açtıktan sonra, sol tarafta yer alan seçeneklerden Hakkında kısmına tıklıyoruz.

Facebook Sayfasına Kullanıcı Adı Alma

 

Kullanıcı Adı Sayfa @kullanıcıadı oluştur yazan kısma tıklıyoruz.

Facebook Sayfasına Kullanıcı Adı Alma

 

Sayfamız için bir kullanıcı adı alacağımız kısma ulaştık. Buraya sayfamız için almak istediğimiz kullanıcı adını ilgili alana yazmamız isteniyor. Facebook sayfasına kullanıcı adı almak gördüğünüz üzere oldukça kolay bir işlem ve saniyeler içerisinde tamamlanabiliyor.

Eğer sayfamız için alacağımız kullanıcı adı daha önce alınmamış ise, resimde görebileceğiniz gibi yeşil onay işareti gelecektir.

Eğer almak istediğiniz kullanıcı adı daha önce alınmış yada izin verilmeye karakter içeriyorsa, kırmızı uyarı işareti gelecektir.

Facebook sayfa kullanıcı adımızı ilgili alana yazdıktan sonra Kullanıcı Adı Oluştur butonuna tıklıyoruz.

Bu Sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil şeklinde bir uyarı ile karşılaşırsanız, sayfanızın beğeni sayısı 25’den az olduğu için kullanıcı adı almanıza izin verilmeyecektir. Bu sorunu açmak için sayfanızı en az 25 kişinin beğenmesini sağlamanız gerekiyor.

Facebook Sayfasına Kullanıcı Adı Alma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Vimeo Kullanıcı Adı Almak [2023]

Butona tıkladıktan sonra, aşağıdaki gibi uyarı alacaksınız. İlgili bilgilendirici yazıyı okuyup anladıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak, başarılı bir biçimde Facebook sayfamız için bir kullanıcı adına sahip oluyoruz. Facebook sayfasına kullanıcı adı almak ile ilgili merak ettiğiniz diğer konularla ilgili yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Sayfasına Kullanıcı Adı Alma

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.