Facebook Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek [2023]

0

Sosyal medya uygulamalarının en can alıcı noktalarından biri, sahip olduğunuz arkadaş listeleridir. Arkadaş listenizde ne kadar çok kişi varsa, paylaşımlarınız o kadar çok kişi tarafından görüntülenir. Dolayısı ile paylaşımlarınız o kadar çok etkileşim alır.

Aynı durum Facebook içinde geçerlidir. Facebook üzerinden sahip olabileceğiniz maksimum arkadaş listesinin büyüklüğü 5 bin kişi ile sınırlıdır. 5 bin kişiden sonra sizi ekleyen her kişi, arkadaş listenize değil takipçi listenize eklenir.

Arkadaş listenizi büyütmek ve daha çok kişiye erişmek için, sizde tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Ancak gönderebileceğiniz maksimum arkadaşlık istekleri bin kişi ile sınırlıdır. Henüz arkadaşlık isteğinize yanıt vermeyen kişi sayısı bin kişi ise, Facebook daha fazla kişiye istek göndermenize izin vermeyecektir.

Bu uyarı resimde görebileceğiniz gibi; “İnsanların henüz yanıt vermediği 1.000 arkadaşlık isteği gönderdin. Yenilerini gönderebilmek için, gönderdiğin isteklerin bazılarını iptal etmen gerekiyor.” şeklindedir.

Facebook Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek

Bizim de bu rehberimiz de sizlere sunacağımız çözüm, tam olarak bu işlemin nasıl yapılacağı yönünde olacak.

 

Facebook’ta Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek

Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra, arkadaşlık isteklerini görüntülemek için, resimde gösterdiğimiz arkadaşlık istekleri kısmına tıklayıp, açılan kısımdan Arkadaşlık İstekleri linkine tıklıyoruz.

Facebook arkadaşlık istekleri

 

Gelen sayfadan, Yeni Arkadaşlık İsteği Yok kısmının altındaki Gönderilen İstekleri Gör linkine tıklıyoruz.

Yeni Arkadaşlık İsteği Yok

 

Görebileceğiniz gibi, şimdiye kadar gönderdiğimiz tüm arkadaşlık istekleri listeleniyor. Dilerseniz bu arkadaşlık isteklerini iptal ederek, farklı kişilere arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

Facebook Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Sayfasında Düğme Ayarları [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.