Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatmak [2023]

Facebook otomatik video oynatması nasıl kapatılır?

0

Facebook en çok zaman geçirdiğimiz sosyal medya uygulamarının başında geliyor. Arkadaşlarımızın ve takip ettiğimiz sayfalarda nelerin en son paylaşıldığını görmek için, Facebook ana sayfası olan Haber Kaynağına sık sık bakıyoruz.

Facebook üzerinde yapılan paylaşımların çoğunluğu ise, videolardan oluşuyor. Haber kaynağına baktığımızda bu videolar otomatik olarak oynatılıyor. Bu da İnternet hızımı düşürüyor veya bir anda başlayan video sesi bizleri rahatsız ediyor.

Bu istenmeyen durum ile baş etmenin en hızlı çözümü ise, Facebook ayarlarında yapacağımız bir kaç sihirli dokunuş. Bunun sonucu olarak, otomatik olarak oynatılan videolardan kurtulmuş olacağız.

 

Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Facebook hesabımıza giriş yapıp, sap üst köşede yer alan aşağı doğru ok simgesine tıklıyoruz. Açılan menü seçeneklerinden Ayarlar yazısına tıklıyoruz.

Facebook Otomatik Video Oynatma

 

Genel Hesap Ayarları adından bir sayfa açıldı. Açılan sayfanın sol yanında yer alan Videolar seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Otomatik Video Oynatma

 

Facebook video ayarlarını yapabileceğimiz sayfaya ulaştık. Buradan; Videoları Otomatik Oynat satısının sonunda yer alan Açık (veya Varsayılan) seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Otomatik Video Oynatma

 

Facebook videolarının otomatik olarak oynatılmasını istemiyorsak yapmamız gereken tek işlem bu ayarı Kapalı olarak değiştirmek.

Hepsi bu kadardı.

Facebook Otomatik Video Oynatma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Doğum Tarihini Gizlemek [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.