Pinterest’te Kelimelerin Arama Hacimlerini Bulmak [2023]

0

Pinterest bir sosyal ağdan çok daha fazlası. Günümüzde çoğu site sahibi sitelerinin trafiğinin çoğunu Pinterest üzerinden sağlamakta. Hatta öyle ki, bazı site sahipleri Pinterest üzerinden elde ettikleri trafiği gelire dönüştürerek, hatırı sayılır miktarda kazanç elde edebiliyor.

Yoğun bir şekilde kullanılan sosyal medya ağlarında olduğu gibi Pinterest‘te diğer kullanıcılar ile rekabet edebilmeniz için bir çok farklı kriter bulunuyor. Paylaşımlarınızın daha fazla kişiye erişebilmesi için yayınladığınız paylaşımların diğer kullanıcıların ana akış sayfasında üstlerde yer alması gerekiyor.

Bunu sağlayabilmeniz için, bazı anahtar kelimelerin ne kadar arandığına dair ufak bir araştırma yapmanız gerekiyor. İşte bizde bu rehberimiz ile sizlere bu basit araştırmayı nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız.

Söze daha fazla uzatmadan Pinterest anahtar kelime hacminin nasıl bulunabileceğine yakından bakalım.

Pinterest Anahtar Kelime Araştırma

Pinterest hesabımıza giriş yaptıktan sonra, sol üst köşede yer alan Reklamlar seçeneğine tıklıyoruz.

pinterest reklamlar

 

Açılan seçeneklerden, Raporlama yazana tıklıyoruz.

Pinterest raporlama seçeneği

 

Pinterest anahtar kelimesi araştırması yapabilmemiz için, yeni bir kampanya oluşturmanız gerekiyor. Karşımıza yeni bir sayfa gelecek. Sayfanın aşağısında yer alan Create campaign butonuna tıklıyoruz.

Pinterest create campaign

 

Gelen sayfa üzerinden Continue butonuna tıklıyoruz.

Pinterest kampanya oluşturma

 

Araştırma yapacağımız anahtar kelimeyi, Erişiminizi genişletin kısmının altındaki Ara bölüme yazacağım. Fare ile ilgili alana tıklıyoruz.

Pinterest erişiminizi geliştirin

 

Araştırmak istediğimiz anahtar kelimeyi yazdığımızda, alt kısımda detaylar çıkacak. ilgili anahtar kelimenin ve türevlerinin aylık olarak ne kadar arandığını bu kısımdan görebilirsiniz. Dilerseniz seçtiğiniz anahtar kelimenin yanındaki + butonuna tıklayarak, anahtar kelimeyi sol tarafa alarak kopyalayabilir dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Pinterest anahtar kelime arama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Pinterest'e İnternet Sitesi Eklemek [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.