Facebook Sayfasında Yayınlanan Tüm Gönderileri Topluca Silmek [2023]

0

Sahibi olduğunuz Facebook sayfanızda, daha önceden paylaştığınız içerikleri silmek için, yapmanız gereken işlem; paylaşımın sağ üstünde yer alan üç nokta simgesine tıklayıp, “Sayfadan Sil” seçeneğini seçmek. Ancak paylaşımlarınız çok fazla ise, bu işlemi tek tek tüm paylaşımlarınız için yapmak sinir bozucu ve gereksiz uzun bir işlem haline gelebilir. 2020 yılında gelen güncelleme ile birlikte Facebook’un yapısında da değişiklikler yaşandı. Facebook sayfasında yayınlanan tüm gönderileri topluca silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Biz de sizlere bu rehberimiz de, sayfanızda paylaştığınız tüm içerikleri, toplu bir biçimde ve her hangi bir eklenti kurulumu yapmadan nasıl silebileceğinizi anlatacağız.

 

Facebook Sayfasında Toplu Paylaşım Silmek Nasıl Yapılır?

Facebook hesabımız ile sahibi olduğumuz sayfaya giriş yapıp, üst kısımda yer alan Yayınlama Araçları seçeneğine tıklıyoruz.

Yayınlama Araçları

 

Sayfamızda şimdiye kadar paylaştığımız tüm gönderiler, 25’erli liste halinde bizlere sunuluyor. Paylaşımları topluca silmeye başlamak için, resimde gösterdiğimiz gibi üst barda yer alan Gönderiler kısmının yanındaki kutucuğa tıklıyoruz. Böylelikle tüm gönderiler işaretlenmiş olacak.

yayınlanmış gönderiler

 

İşlemler yazan kısma tıklıyoruz. Açılan Sil seçeneğine tıklıyoruz.

facebook yayınlanmış gönderiler sil

 

Sayfamızda paylaştığımız son 25 gönderiyi silmeyi onaylamak için bir pencere açılıyor. Sil butonuna tıklayarak işlemi onaylıyoruz. Onay verdikten sonra son 25 gönderi kalıcı olarak Facebook sayfamızdan silinecek. Bu işlemi 25’er 25’er yaparak sayfanızda paylaştığınız tüm gönderileri toplu bir biçimde silebilirsiniz.

Ancak bir şey fark ettik, onay verdikten sonra silme işlemi yapılıyor ancak sayfa eski haline gelip işlem yapmaya uygun olmuyor.

Endişelenmeyin.

Tek yapmanız gereken, silme işlemi bittikten sonra klavyenizden F5 tuşuna basarak sayfayı yenilemek olacak. Facebook sayfasında yayınlanan tüm gönderileri topluca silmek ile ilgili merak ettiğiniz diğer konularla ilgili sitemizin yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Planlanmış Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? [2023]

Facebook gönderileri sil

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.