YouTube Kanal Sayfasında Bölüm Oluşturmak [2023]

0

Youtube kanallarının profesyonel ve düzenli görünmesini sağlayan en önemli özelliklerin başında Bölüm eklemek gelir. Kanal sayfanızı bölüm ekleyerek; hem kanalınızı ilk defa ziyaret eden kişilere olması gerektiği gibi profesyonel bir görünüm sunabilir hem de kanalınızda ki videoları ana sayfanızda kategorize edilmiş bir biçimde derli toplu listelenmesi sağlayabilirsiniz.

Bölüm ekleme çok basit bir işlem olsa da, yeni Youtube kullanıcıları için zor bir işlem gibi algılanabiliyor. Kanalınıza en profesyonel görünümü kazandırmak için işlemin nasıl yapıldığına birlikte bakalım.

YouTube Kanalında Bölüm Oluşturmak (Eklemek)

Youtube hesabımıza giriş yapıp sağ üst köşede yer alan profil resmine tıkladıktan sonra açılan menüden Kanalım seçeneğine tıklıyoruz.

Youtube kanalım

 

Kanal ayarlarını gerçekleştirebileceğimiz sayfa açıldı. Youtube profil sayfamızın başında varsayılan olarak en son yüklenen videolar listelenir. Bu evrensel bir Youtube kullanım alışkanlığıdır.

Her ne kadar bizim ekran resmimiz de sayfa başı gözükmese de, sayfayı biraz aşağı kaydırıp Bölüm ekle butonuna tıklıyoruz.

youtube bölüm ekle

 

Youtube profil sayfamıza ekleyeceğimiz bölümü ayarlamamız gerekiyor. Standart olarak burada seçim şu şekilde yapılıyor;

  • İÇERİK : Tek oynatma listesini seçiyoruz. Böylelikle seçeceğimiz bir oynatma listesindeki videolar listeleyeceğiz. Eğer daha önce herhangi bir oynatma listesi oluşturmamışsanız buraya tıklayarak nasıl doğru ayarlara sahip bir oynatma listesi oluşturabileceğinizi inceleyebilirsiniz.
  • DÜZEN : Bu kısmı Yatay satır olarak seçiyoruz.
  • BİR OYNATMA LİSTESİ SEÇİN : İlk kısımdan Oynatma Listelerim seçeneğini seçiyoruz. Sağ listede daha önce oluşturduğumuz bir oynatma listesini seçiyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; seçtiğiniz oynatma listesinin içerisinde en az 5 video olmasıdır. Yüksek çözünürlüğe sahip bilgisayarlarda yatay pozisyonda 5 video listelenebilmekte.

Tüm ayarları gerçekleştirdikten sonra Bitti butonuna tıklayarak, oluşturduğumuz bölümü kaydediyoruz.

Artık Youtube sayfamız daha güzel görünüyor değil mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Youtube'dan Video İndirmek [En Hızlı Yöntem] [2023]

youtube kanalında Bölüm Oluşturmak

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.