Youtube Kanalına Tanıtım Videosu Eklemek [2023]

0

Youtube kanalınızı özelleştirmenin farklı yöntemleri mevcut. Bu yöntemlerden en bilinenleri; Youtube kanal resmi değiştirme ve Youtube kanalı için kapak resmi değiştirme olarak sıralanabilir. Youtube kanalınızı özelleştirmek için bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sıradaki işlem ise şüphesiz, Youtube kanalınızın ana sayfasında gösterilecek bir fragman eklemek.

Youtube kanalına eklenecek fragmanın 1 dakikadan kısa olması her zaman tercih edilen bir yöntemdi. Youtube kanalınıza koyacağınız fragmanın iki tip gösterimi olacak.

Birincisi; kanalınıza abone olan ve kanalınızı ziyaret eden abonelere gösterilecek video, İkincisi ise; kanalınıza abone olmayan yada kanalınızı ilk defa ziyaret eden Youtube kullanıcılara gösterilecek video.

Youtube kanalınız için bir fragman koyabilmeniz için, kanalınızda en az 10 video olmasını tavsiye ediyoruz.

 

Youtube Kanal Introsu Ekleme Nasıl Yapılır?

Youtube kanalına tanıtım videosu eklemek için, Youtube hesabımıza giriş yapıp, sağ üst köşede yer alan kanal resmimize tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden Kanalım seçeneğine tıklıyoruz.

Youtube Kanalına Tanıtım Videosu Eklemek

 

Açılan sayfanın yine sağ üst köşesinde yer alan KANALI ÖZELLEŞTİR butonuna tıklıyoruz.

Youtube Kanalına Tanıtım Videosu Eklemek

 

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, kanalımıza bir fragman eklemek için iki seçenek var;

  • Geri dönen aboneler için
  • Yeni ziyaretçiler için

Biz örneğimizde kanalımıza yeni gelen ziyaretçilere gösterilmek üzere kanal fragmanı eklemek istiyoruz. Yeni ziyaretçiler için linkine tıklıyoruz.

Yeni ziyaretçiler için

 

Açılan sayfadan Kanal fragmanı butonuna tıklıyoruz.

Kanal fragmanı

 

Kanalımıza fragman için bir video belirleyeceğimiz sayfaya ulaştık. Dilersek kanalımıza mevcut yüklediğimiz videolardan birini seçebilir, dilersek alt tarafta yer alan kısma başka bir kanalımızda veya başka bir kanalda yer alan bir videonun linkini girebiliriz.

Biz kanalımızda yer alan bir videonun fragman olarak gösterilmesini istediğimizden, daha önce yüklediğimiz bir videoyu seçip Kaydet butonuna tıklıyoruz.

kanal fragramınını seçin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  YouTube Kanalında Oynatma Listesi Oluşturmak [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.