Youtube Arama ve İzleme Geçmişini Silme [2023]

Youtube'da izleme ve arama geçmişi nasıl silinir?

0

Dünya’nın en büyük video izleme sitesi olan Youtube‘da, arattığınız her kelime, izlediğiniz her video, yaptığınız her yorum kayıt altına alınmaktadır. Öyle ki; Youtube üzerinden izlediğiniz videoları ne kadar izlediğiniz, hangi kategoriye ne kadar ilgi duyduğunuz kayıt altına alınarak, nelere ilgi duyduğunuz belirlenebilir.

Bunun sonucu olarak, ilgi duyduğunuz kategoriye göre reklam vermiş firmaların reklamları sizlere sunulur. Çünkü sizin, o firmanın ürününü satın alma olasılığınızın çok daha yüksek olduğu kanısına varılır.

Google bu bilgileri topladığını ve reklam için kullandığını defalarca kabul etti. Bazı ülkelerde bu yaptığının etik olmadığı kanısına varıldı ve çok ciddi cezalar ödemeye mahkum edildi.

Google bu verileri Gmail hesabınız altında kayıt altına alır. Bu verileri silmeniz oldukça basit bir işlemdir. Dilerseniz Google’ın sizin hakkında bu verileri toplamasını da engelleyebilirsiniz.

Youtube arama geçmişi silme ve Youtube video izleme geçmişi silme işlemlerinin ayrı ayrı nasıl yapıldığına daha yakından bakalım.

 

Youtube İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

İşleme başlamak için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklıyoruz;

Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan Geçmiş bağlantısına tıklıyoruz.

Youtube Arama ve İzleme Geçmişini Silme

 

Youtube hesabımızın geçmiş ayarlarını yapabileceğimiz sayfaya ulaştık. Bu kısımdan Geçmiş türü olarak İzleme geçmişini işaretleyip, TÜM İZLEME GEÇMİŞİNİ TEMİZLE linkine tıklıyoruz.

Youtube Arama ve İzleme Geçmişini Silme

 

Youtube izleme geçmişini silmemiz için onay vermemiz gerekiyor. İZLEME GEÇMİŞİNİ TEMİZLE bağlantısına tıklayarak, yaptığımız işlemi onaylayabilir ve Youtube izleme geçmişini başarılı bir biçimde silebiliriz.

Dilerseniz TÜM ETKİLERİNİ DURAKLAT seçeneğine tıklayarak, Google’ın hakkımızda hiçbir veriyi toplamasına izin vermemeyi seçebiliriz.

Youtube Arama ve İzleme Geçmişini Silme

 

Youtube Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Youtube üzerinden arattığınız kelimeleri silmek için ise; yine aynı sayfadan, Geçmiş türü olarak Arama geçmişini işaretliyor ve TÜM ARAMA GEÇMİŞİNİ TEMİZLE bağlantısına tıklıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  YouTube Eski Sürüme Dönmek Nasıl Yapılır? [2023]

Youtube Arama ve İzleme Geçmişini Silme

 

Yaptığımız değişiklikleri onaylamak için ARAMA GEÇMİŞİNİ TEMİZLE linkine tıklıyoruz.

Youtube Arama ve İzleme Geçmişini Silme

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.