YouTube Kısıtlı Mod Nedir? Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır? [2023]

Youtube aile filtresi kısıtlı mod hakkında tüm detaylar

0

Youtube’a her gün binlerce video yüklemesi yapılır. Yüklenen videoların, yükleme aşamasında videoların içeriklerinin kontrol edilemeyeceği için, rahatsız edici ya da cinsel içerikleri videoları gelen kullanıcı geri bildirimlerine göre inceleyip, ya tamamen siliyor ya da rahatsız edici içerik olduğunu kanaat getirip filtre içerisine alıyor.

Bu filtrenin adı ise Kısıtlı Mod.

 

YouTube Kısıtlı Mod Nedir?

Kısıtlı modu daha açık olarak şöyle tarif edelim. Örneğin; çocuğunuz Youtube üzerinden müzik klipleri izlemekten hoşlanıyor. Ancak çocuğunuzun cinsel içeriği sahip bazı videoları izlemesini istemiyorsunuz. Tek yapmanız gereken Youtube kısıtlı mod özelliğini aktif hale getirmek.

 

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Aktif Edilir?

Kısıtlı modu aktifleştirmek istediğiniz bilgisayarımızdan, Youtube hesabınıza giriş yapıp sağ üst köşede yer alan hesap adınıza tıklıyoruz. Açılan menüden Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Kısıtlı Mod Nedir? Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

 

Ayarlar sayfanın en altında yer alan Kısıtlı Mod Kapalı seçeneğine tıklıyoruz.

Kısıtlı Mod Nedir? Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

 

Kısıtlı Mod’u açmak için, alt kısımdan Açık seçeneğine tıklayıp Kaydet butonuna tıklıyoruz. Böylelikle Youtube Kısıtlı Mod özelliğini açmış olduk.

Eğer bu ayarın sizden başka birileri tarafından değiştirilmemesi isterseniz; Bu tarayıcıda Kısıtlı Mod’u kilitle seçeneğine tıklayıp bunu sağlayabilirsiniz.

Kısıtlı Mod Nedir? Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

 

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Kapalır?

Youtube kısıtlı modu kapatmak son derece basit bir işlemdir. Aynı şekilde Youtube hesabınızın Ayarlar sayfasına girip, Kısıtlı Mod’u Kapalı hale getirebilirsiniz.

Kısıtlı Mod Nedir? Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

 

Youtube Kısıtlı Mod Sorununu Çözmek

Youtube kısıtlı mod seçeneğini Kapalı durumda olsa bile, maalesef çoğu videonun izlenmesini olanaksız hale getirebiliyor. Bu istenmeyen ve kullanıcıları rahatsız eden bir durum.

Kısıtlı mod sorunun çözümü için İnternet üzerinden çok fazla farklı çözüm sunulmuş olsa da, sizlere bu sorunun en iyi yöntemini sadece tek kelime ile açıklıyoruz.

OPERA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Youtube Profil ve Kapak Resmi Değiştirme [2023]

Opera Browser’ı bilgisayarınıza yükleyerek VPN’i açık hale getirebilir ve herhangi bir sorun olmadan özgürce istediğiniz videonun açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.