Facebook Profil Bilgilerini İndirmek (Programsız) [2023]

Facebook profilinizin eksiksiz yedeğini almak nasıl yapılır?

0

Bilgisayar kullanımında yedek almak son derece önemli ve dikkat etmemiz bir konudur. Çünkü veri yani bilgi en dijital hayatın en değerli nesnesidir.

Alışkanlıklarımızdan ötürü maalesef yedek alma işlemini çok fazla tercih etmiyoruz. Bir sorun yaşadığımızda ise pişmanlık duyuyoruz.

Keşke dememek için, sosyal medya hesaplarımızın bir yedeğini almak son derece önemli. Facebook bu konuda son derece başarılı bir yedekleme servisi sunuyor.

Dilerseniz Facebook profilinizin eksiksiz bir yedeğini alabilir, doğacak bir sorunda ya da yeni bir profil açma gibi durumlarda bu yedeği kullanabilirsiniz.

İşlemin adım adım nasıl yapıldığına gelin birlikte bakalım

 

Facebook Profili Nasıl İndirilir?

Facebook profilimize giriş yapıp, sağ üst köşede yer alan aşağı doğru ok simgesine tıklıyoruz. Açılan seçenekler menüsünden, Ayarlar‘a tıklıyoruz.

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

 

Açılan sayfanın sol tarafında yer alan seçeneklerden, Facebook Bilgilerin yazan kısma tıklıyoruz.

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

 

Facebook profilini indirmek için gerekli ayarların yapılacağı kısma geldik.

Yapmamız gereken ayarlara bir bakalım;

  • Tarih Aralığı : Facebook profilinin daha önce bir yedeğini almışsanız, o yedekten itibaren mi yedek almak istiyorsunuz, yoksa tüm verilerin yedeğini mi almak istiyorsunuz_
  • Format : İndirecek dosya hangi türde indirilsin? Bu kısımda iki seçenek mevcut. Birincisi; HTML dosyası, İkincisi; JSon dosyası. Facebook yedekleri genelde HTML dosya biçimde indirilmektedir.
  • Medya Kalitesi : İndirilecek Facebook resimleri veya Facebook videoları hangi çözünürlükte indirilsin? Bu kısımda dikkat etmeniz gereken nokta, indirilecek dosyalar sizin paylaştığınız dosyalar değil, Facebook’a sizin tarafınızdan yüklenen video ve resimlerdir.
  • Bilgilerin : Facebook profilinize bağlı hangi bilgileri indirmek istiyorsunuz? Dilerseniz tüm Facebook profilinizde yaptığınız paylaşımları, Mesajları, Bilgileri indirebilir dilerseniz sadece Facebook profilinizde yer alan fotoğraf ve videoları indirebilirsiniz.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, Dosya Oluştur butonuna tıklıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Hesap Açılış Tarihini Öğrenmek [2023]

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

 

Seçtiğiniz kriterlere göre oluşturulacak Facebook yedek dosyası, işleme alınarak üretilmeye başlandı. İşlem bitip yedekler indirilebilir hale gelince size bir bildirim gönderilecek.

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

 

Sadece bir kaç dakika içerisinde “Facebook bilgileri dosyanız indirilmeye hazır” şeklinde bir bildirim geldi. Bildirime tıklıyoruz.

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

 

Oluşturulan Facebook yedek dosyasını indirmek için, ilgili satırda yer alan İndir butonuna tıklıyoruz.

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

 

İndirme işlemine başlamadan önce, güvenlik için bizden mevcut kullandığımız Facebook hesabının şifresi isteniyor. Facebook şifremizin girişini sağladıktan sonra Gönder butonuna tıklıyoruz.

Facebook Profil Bilgilerini İndirmek

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.