Facebook Şifre Değiştirme [2023]

Facebook şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

0

Facebook bildiğiniz gibi Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Yoğun olarak kullanılan ve hemen hemen herkesin üyeliğinin bulunduğu Facebook’ta bazı nedenlerden dolay Facebook şifre değiştirme işlemini yapmak isteyebilirsiniz.

Hesabınızda şüpheli girişler olması, şifrenizi bir nedenden ötürü başka birine vermeniz, hesabınızda şüpheli işlemler yapılması gibi durumlardan ötürü Facebook şifrenizi yenilemek isteyebilirsiniz.

Rehberimiz sayesinde şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağını adım adım görerek yapabilirsiniz.

 

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook giriş şifremizi değiştirmek istediğimiz profilimize giriş yapıp, sağ üst kısımda yer alan aşağıdaki doğru ok simgesine tıklıyoruz.

Facebook Şifre Değiştirme

 

Açılan seçeneklerden, Ayarlar menü ögesine tıklıyoruz.

Facebook Şifre Değiştirme

 

Genel Hesap Ayarları adında bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Sayfanın sağ yanında yer alan Güvenlik ve Giriş yazan kısma tıklıyoruz.

Facebook Şifre Değiştirme

 

Güvenlik ve Giriş için kullanabileceğimiz ayarlar mevcut. Bu sayfada Giriş kısmının altında Şifreyi değiştir bölümü mevcut. Şifreyi değiştir karşısında yer alan Düzenle butonuna tıklıyoruz.

Facebook Şifre Değiştirme

 

Facebook şifremizi bu kısımdan değiştirebiliriz. Öncelikle; Mevcut alanına güncel olarak kullandığımız Facebook şifremizi yazıyoruz. Yeni alanında, yeni kullanacağımız Facebook şifresini yazıp, şifremizi onaylamak için Yeni şifreyi tekrar yaz kısmına, yeni şifremizi tekrar yazıyoruz.

İşlemi onaylamak için Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Facebook Şifre Değiştirme

 

Facebook şifre değişikliğini gerçekleştirdikten sonra, bir onaylama sayfası daha açılacak. Eğer şüpheli girişlerden yada başkasının hesabımızda olmasından şüphe duyuyorsak; Diğer cihazları gözden geçir seçeneğine tıklayarak Devam butonuna tıklayabiliriz.

Biz güvenlik gerekçesi ile Facebook şifremizi yenilediğimiz için Oturumu açık tut seçeneğini işaretleyip Devam butonuna tıkladık.

Facebook şifrenizi en az üç ayda bir değiştirmenizi öneriyoruz. Şifrenizi uzun süre kullanmamaya, sık sık değiştirmeye ve tahmin edilmesi imkansız şifreler kullanmaya özen gösteriniz.

Facebook Şifre Değiştirme

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Hesap Açma Nasıl Yapılır? [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.