Twitter Tweet Planlama (Zamanlama) [2023]

İleri tarihte bir Tweet paylaşmak Nasıl Yaplır?

0

Twitter çok sık kullandığımız bir sosyal medya sitesi. Bu kadar yoğun be etkili kullanılan sitede, bazı durumlarda belirlediğimiz tam bir tarih veya zamanda Tweet göndermek isteyebiliriz. Örneğin yolda olacağımız bir zaman aralığında veya İnternet erişimimizin olmayacağı bir yere gideceğimizde böyle bir özelliğe ihtiyaç duyabiliriz.

İleri tarihte Tweet gönderisi planlamayı maalesef direkt olarak Twitter üzerinden yapamıyoruz. Sadece Twitter üzerinden bir Tweet’inize reklam vermek için bu özelliği kullanabiliyoruz.

İşlemi en kolay ve hızlı bir biçimde nasıl gerçekleştirdiğimizi adım adım anlatacağız.

 

Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır?

Twitter üzerinden bir veya birden fazla Tweet zamanlaması yapmak için kullanmamız gereke site TweetDeck. Aşağıdaki bağlantıya tıklamadan önce, İnternet tarayıcınızda gönderi planlaması yapmak istediğiniz Twitter hesabının açık olduğundan emin olunuz. Kontrol sağladıktan sonra linke tıklayabilirsiniz.

TweetDeck herhangi bir üçüncü parti yazılımı değildir. Yine Twitter tarafından bizlerin hizmetine sunulan kullanışlı ve detaylı bir Twitter yan uygulamasıdır. Site açılınca bizleri aşağıdaki ekrana benzer bir site karşılayacaktır.

Twitter Tweet Planlama

 

Tweet planlamak için, sol tarafta yer alan kuş tüyü kalem ikonuna tıklıyoruz.

Twitter Tweet Planlama

 

İleri tarihte yayınlamak istediğimiz Tweet’in ayarını kendinize göre yapıp, Schedule Tweet ikonuna tıklıyoruz.

Twitter Tweet Planlama

 

Tweet’imizin ne zaman ve hangi saatte gönderilmesini istediğimizi takvim ve saat penceresinden ayarlıyoruz.

Twitter Tweet Planlama

 

Seçtiğimiz tarihe göre yukarıdaki Tweet at butonu değişecektir. Tweet’imizi ileri tarihe ayarlama işlemini bitirmek için ilgili butona tıklıyoruz.

Twitter Tweet Planlama

 

TweetDeck panelinin en sağ kısmına Scheduled adında bir kısım geldi. Zamanlama kurduğumuz Tweet’de ilgili alana eklendi. Zamanı geldiğinde buradaki Tweet, TweetDeck paneli açık olmasa bile otomatik olarak gönderilecektir.

Twitter Tweet Planlama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Twitter Hesap Kapatmak Nasıl Yapılır? [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.