Facebook Sayfasında Yayınlanan Tüm Gönderileri Topluca Silmek

0

Sahibi olduğunuz Facebook sayfanızda, daha önceden paylaştığınız içerikleri silmek için, yapmanız gereken işlem; paylaşımın sağ üstünde yer alan üç nokta simgesine tıklayıp, “Sayfadan Sil” seçeneğini seçmek. Ancak paylaşımlarınız çok fazla ise, bu işlemi tek tek tüm paylaşımlarınız için yapmak sinir bozucu ve gereksiz uzun bir işlem haline gelebilir. 2020 yılında gelen güncelleme ile birlikte Facebook’un yapısında da değişiklikler yaşandı. Facebook sayfasında yayınlanan tüm gönderileri topluca silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Biz de sizlere bu rehberimiz de, sayfanızda paylaştığınız tüm içerikleri, toplu bir biçimde ve her hangi bir eklenti kurulumu yapmadan nasıl silebileceğinizi anlatacağız.


Facebook Toplu Paylaşım Silmek

Facebook hesabımız ile sahibi olduğumuz sayfaya giriş yapıp, üst kısımda yer alan Yayınlama Araçları seçeneğine tıklıyoruz.

facebook-yayin-araclari
Facebook sayfasında yayınlanan tüm gönderileri topluca silmek adımları içerisinde ilk olarak yayın araçları sekmesini açmanız gerekmektedir.

 

Sayfamızda şimdiye kadar paylaştığımız tüm gönderiler, 25’erli liste halinde bizlere sunuluyor. Paylaşımları topluca silmeye başlamak için, resimde gösterdiğimiz gibi üst barda yer alan Gönderiler kısmının yanındaki kutucuğa tıklıyoruz. Böylelikle tüm gönderiler işaretlenmiş olacak.

facebook-icerik-yoneticisi
Facebook toplu içerik silme işlemi için görselde gösterilen butondan seçim yaparak, silmek istediğiniz bağlantıları seçebilirsiniz.

 

İşlemler yazan kısma tıklıyoruz. Açılan Sil seçeneğine tıklıyoruz.

facebook-toplu-icerik-silme
Silmek istediğiniz içerikleri de işaretle gösterdiğimiz yerden temizlemeniz mümkün.

 

Sayfamızda paylaştığımız son 25 gönderiyi silmeyi onaylamak için bir pencere açılıyor. Sil butonuna tıklayarak işlemi onaylıyoruz. Onay verdikten sonra son 25 gönderi kalıcı olarak Facebook sayfamızdan silinecek. Bu işlemi 25’er 25’er yaparak sayfanızda paylaştığınız tüm gönderileri toplu bir biçimde silebilirsiniz.

Ancak bir şey fark ettik, onay verdikten sonra silme işlemi yapılıyor ancak sayfa eski haline gelip işlem yapmaya uygun olmuyor.

Endişelenmeyin.

Tek yapmanız gereken, silme işlemi bittikten sonra klavyenizden F5 tuşuna basarak sayfayı yenilemek olacak. Facebook sayfasında yayınlanan tüm gönderileri topluca silmek ile ilgili merak ettiğiniz diğer konularla ilgili sitemizin yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Facebook Sayfasında Yayınlanan Tüm Gönderileri Topluca Silmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.