Instagram Şifre Değiştirme (Telefondan) [2023]

Instagram uygulamasında şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

0

Telefondan en sık kullandığımız uygulamalardan birisi şüphesi Instagram. Instagram hesabımızın güvenliğini en sıkı bir biçimde sağlamak için belirli aralıklar ile Instagram şifremizi değiştirmemiz gerekmekte. Daha önce sizler için hazırladığımız bir rehberimiz de Instagram şifremizi bilgisayarımız üzerinden nasıl değiştirebileceğimizden bahsetmiştik.

Bu yazımızda ise, Instagram şifremizi mobil uygulama üzerinden nasıl değiştirebileceğimize yakından bakacağız. Resimli olarak adım adım hazırladığımız görsellerden yararlanarak çok basit bir biçimde Instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasını açıp, sağ alt kısımda yer alan profil resmimize dokunuyoruz.

Instagram Şifre Değiştirme telefondan

 

Instagram profilimiz açıldı. Profilimizin sağ üst kısmında yer alan hamburger (üç çizgi işaretine “hamburger” adı verilir) simgesine dokunuyoruz.

Instagram Şifre Değiştirme telefondan

 

Sağ kısımda Instagram hesabımızın farklı ayarlarını yapmamızı sağlayan bir menü açıldı. Bu kısmın en altında yer alan Ayarlar simgesine dokunuyoruz.

Instagram Şifre Değiştirme telefondan

 

Açılan Ayarlar seçeneklerinden, Hesap altındaki Şifre kısmına dokunuyoruz.

Instagram Şifre Değiştirme telefondan

 

Instagram şifre değişikliği yapabileceğimiz kısma geldik. Burada görebileceğiniz gibi; ilk olarak mevcut şifremizi, diğer iki alana ise yeni şifremizi yazacağız.

Instagram Şifre Değiştirme telefondan

 

Şifre değişikliği için gerekli olan girişleri tamamladıktan sonra, sağ üst köşede yer alan onaylama simgesine dokunarak, Instagram şifremizi başarılı bir biçimde değiştirmiş oluyoruz.

Instagram Şifre Değiştirme telefondan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatmak [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.