Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme [2023]

Telefondan Facebook'un dilini değiştirme

0

Facebook uygulamasını telefonumuzda sıklıkla kullanıyoruz. Ancak bazı nedenlerden ötürü Facebook dili Türkçe harici başka bir dil ile kullanmak zorunda kalabiliyoruz.

Bu nedenlerin en başında, İnternet bağlantısının yetersiz olduğu durumlarda Facebook uygulaması otomatik olarak İngilizce olarak çalışabiliyor. Ve ya ülkemiz dışından gelen telefonlarda, Facebook dili varsayılan olarak geldiği ülkenini diline sahip olabiliyor.

Genelde bu işlem; Facebook dilini İngilizce’den Türkçe’ye değiştirmek olarak algılansa da, bazı durumlarda Arapça veya Çince gibi farklı dillerden Türkçe’ye çevirme olarak yapılıyor. Bizim göstereceğimiz yöntem İngilizce’den Türkçe’ye olsa da, siz menü sembolleri ve menü sıralamasına bakarak çok kolay bir biçimde Facebook dil değiştirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

 

Facebook Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

İşleme başlamak için, telefonumuzda yüklü olan Facebook uygulamasını açıyoruz.

Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme

 

Açılan Facebook uygulamasının sağ üst köşesinde yer alan hamburger (üç çizgi) simgesine dokunuyoruz.

Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme

 

Gelen seçenekleri alta doğru kaydırıp Settings & Privacy seçeneğine dokunuyoruz. Telefonunuzun dili farklı ise, biraz önce belirttiğimiz gibi simgeden bu seçeneği bulabilirsiniz.

Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme

 

Açılan seçeneklerden Language seçeneğine dokunuyoruz.

Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme

 

Telefonumuzun dilini Türkçe’ye çevirmek için, bu kısımdan Tükçe’yi bulup, satırın sonundaki işaret simgesine dokunup Türkçe’yi seçili hale getiriyoruz. Bir kaç saniye Facebook uygulama dili Türkçe’ye çevirilecek ve artık Facebook’u Türkçe dilinde (veya seçtiğiniz farklı bir dilde) kullanmaya başlayabileceksiniz.

Telefonda Facebook Arayüzünün Dilini Değiştirme

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatmak [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.