GitHub Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

GitHub'a Nasıl Kayıt Olunur?

0

GitHub son zamanlarda yazılımcı ve uygulama sahipleri için en sık kullanılan sosyal medya sitesi ve uygulamalarından birisidir. Dayanışma ve yardımlaşmanın olduğu gibi içerisinde ticarete de yer verilmektedir. GitHub hesap oluşturma nasıl yapılır sorusuna 2020 yılında güncellenen adresiyle sizlere yanıt sunuyoruz.

 

GitHub Nedir?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde ayrı bir yeri olan GitHub; yazılımcılar ve uygulama geliştirenler için engin bilgilere yer veren bir kod deryası. Yazılım depolama aracı olarak kullanılan GitHub, programlama ile biraz ilgili biriyseniz, mutlaka üye olmanız gereken bir sosyal medya sitesi.

 

GitHub Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır?

İlk defa GitHub’a üye olacaksınız, hazırlamış olduğumuz rehber sayesinde GitHub üzerinden hızlı bir biçimde üyelik oluşturabilirsiniz. GitHub hesap oluşturma nasıl yapılır işlemlerini aşağıda görselde olan adımları takip ederek saniyeler içerisinde gerçekleşebilirsiniz.

GitHub üzerinden üyelik oluşturmaya başlamak için ilk olarak aşağıda yer alan GitHub sitesini ziyaret ediyoruz.

Site bizleri aşağıdaki gibi ekranla karşılıyor.

GitHub Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır

 

Açılan sayfada yer alan kayıt formunu dolduruyoruz. GitHub kayıt formuna; site üzerinde kullanacağımız üye adını, GitHub üyeliğine giriş yapmak için kullanacağımız e-mail adresini ve şifremizi yazıp Sign up for GitHub butonuna tıklıyoruz.

GitHub Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır

 

Farklı bir sayfaya yönlendirildik.

Bu sayfada bize Türkçe olarak bazı rakamlar dinletilecek ve duyduğumuz bu rakamları ilgili kısma yazmamız istenecek. Çal butonuna tıklayarak işleme başlıyoruz. Duyduğumuz harfleri sırası ile ilgili kısma yazıp Doğrula butonuna tıklıyoruz.

GitHub Hesap açmak Nasıl Yapılır

 

Sonraki adımda oluşturacağımız GitHub üyeliği için bir paket seçmemiz isteniyor. Ücretsiz GitHub üyeliği açacağımız için Free paketini seçip Continue butonuna tıklıyoruz.

GitHub Hesap açmak Nasıl Yapılır

 

Son adımda hakkımızda bazı bilgileri işaretlememiz isteniyor.

  • İlk kısım : Programlama tecrübemiz
  • İkinci kısım : GitHub’ı nasıl kullanmayı planladığımız
  • Üçüncü kısım : Programlamayı hangi amaçla yaptığımız
  • Son kısım : Hangi programlama platformlarında tecrübemiz olduğu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Ello.co Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

İlgili soruları cevapladıktan sonra Submit butonuna tıklıyoruz.

GitHub Hesap açmak Nasıl Yapılır

 

GitHub hesabımızı oluştururken yazmış olduğumuz  mail adresine bir onaylama maili gelecek. Bu maili açarak Verify email address butonuna tıklayıp GitHub hesabımızı onaylıyoruz.

Böylelikle GitHub üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturmuş olduk. GitHub hesap oluşturma nasıl yapılır sorusuna yanıt verdik, merak ettiğiniz alternatif konularla ilgili yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GitHub Hesap açmak Nasıl Yapılır

Indiegogo Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? başlığı üzerinden de yazılımcıların ve tasarımcıların projelerine ve bağış toplayarak yürüttüğü iş imkanlarını görebileceksiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilgisayarda Snapchat Nasıl Açılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.