Indiegogo Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Indiegogo'da Nasıl Kayıt Olunur?

0

Indiegogo Nedir?

Daha önceki bir yazımızda sizlere GoFundMe sitesi hakkında bilgi vermiştik. Indiegogo, GoFundMe sitesi ile benzer mantık ile çalışan bir bağış toplama sitesi. Indiegogo sitesinde; oluşturmak ve hayata geçirmeyi planladığınız benzersiz projeler için bağış toplayabiliyorsunuz.

Indiegogo sitesine üye olduktan sonra, proje veya düşüncenizi hayata geçirmek için yapmanız gereken işlemlerden bahsedelim. İlk olarak projeniz hakkında etkili bir video oluşturmanız, videoyu izleyen site kullanıcılarına projenizin hayatı nasıl kolaylaştıracağını eksiksiz bir biçimde anlatmanız gerekiyor. Aynı zamanda, projenizi sunarken sade ve net bil dille projenizi anlatan en az 200 kelimeden oluşacak bir sunum yazısı hazırlamalısınız.

Proje sunumuz ne kadar etkili olursa, toplanacak bağış miktarı aynı oranda artacaktır.

Indiegogo sitesini diğer benzer bağış toplama sosyal ağlarından ayıran en büyük fark ise; hedef olarak belirlediğiniz bağış miktarına ulaşamasanız da, toplanan bağış miktarının hesabınıza yatırılacaktır. Tabi bağış miktarından yüzde 5 site komisyonu kesilerek size aktarılacağını da belirtelim.

Indiegogo’yu diğer sitelerden ayıran bir diğer özellik ise; minimum bağış miktarının 1 dolar gibi çok düşük bir ücret olması. Bu sayede projenizi beğenen insan ne kadar çok olursa toplayacağınız bağış miktarı da o kadar artacaktır.

Peki insanlar projenize neden bağış yapsın?

Projenizi insanlara sunarken, bağış yapan kullanıcılar için bir promosyon belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede projeniz veya yazılımınız hayata geçtiğinde, bağış yapan kullanıcılara belirli bir indirim uygulayarak satın almalarını sağlayabilirsiniz.

 

Indiegogo Hesabı Nasıl Açılır?

Siteye üye olmak için aşağıdaki vermiş olduğumuz linke tıklayınız.

Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Sign Up butonuna tıklayınız.

Indiegogo Hesap Oluşturma

 

Indiegogo’ya üye olmak için bir kayıt formu ile karşılaşacaksınız. Kayıt formuna sırası ile; adınızı ve soyadınızı, mail adresinizi, siteye giriş yapmak için kullanacağınız şifreyi yazıp, kullanım sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  4chan Sosyal Medya Ağı Nedir?

Son olarak CREATE ACCOUNT butonuna tıklayarak, Indiegogo’ya üye olma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Indiegogo Hesap Oluşturma

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.