Youtube Video Yükleme Nasıl Yapılır? [2023]

Youtube üzerinde video yükleme işlemi nasıl yapılır?

0

YouTube’a her gün binlerce video yüklemesi yapılmakta. Bu videoların bir çoğu oyun oynanış videoları ve Spam içerikli videolar. Bir çok kişi YouTube üzerinden para kazanmak için bir kanal açıp, sürekli video yüklemesi yapacağını düşünse de, maalesef bir çok kişi hayal kırıklığına uğrayıp bu serüvene erkenden nokta koyuyor.

Siz sizlere hayallerinizin peşinden gitmeyi ve özgün YouTube videoları çekerek sürekli kanalınızı canlı tutmayı tavsiye ediyoruz. Emekleriniz mutlaka zamanla karşılığını bulacaktır.

Her neyse biz konumuza dönelim.

YouTube’a ilk kez video yüklemek isteyen takipçilerimiz için bu rehberi hazırlamak istedik. Sizlere bu rehberimiz ile, YouTube üzerine video yükleme işleminin adım adım nasıl yapılacağını anlatacağız.

 

Youtube Video Nasıl Yüklenir?

Video yüklemesi yapmak istediğimiz Youtube kanalımızda oturum açtıktan sonra, sağ üst köşede yer alan kamera simgesine tıklıyoruz.

Youtube Video Yükleme

 

Çıkan seçeneklerden Video yükle seçeneğine tıklıyoruz.

Youtube Video Yükle

 

Sıra YouTube’a yükleyeceğimiz videoyu seçmeye geldi. Yüklenecek dosyaları seçin kısmına tıklıyoruz.

Youtube Yüklenecek dosyaları seçin

 

Bilgisayarımızdan yüklemek istediğimiz videoyu bulup seçiyoruz. butonuna tıklıyoruz.

Youtube Video Yükleme

 

Video YouTube! a yüklenmeye başlandı.

Üst kısımdan video başlığını, altından açıklamasını, son kısımdan ise insanların videonuz ile alakalı etiketleri yazabilirsiniz. Bu kısımdaki etiketten kasıt, videonuzun kategorisi, video içeriği, video konu hakkında tek kelimelik açıklamalardır.

Youtube Video Yükleme ekranı

 

Video yükleme işlemi bitince, videonun YouTube video biçimine dönüştürülmesine başlanıyor. İşlem video boyuna bağlı olarak bir kaç dakika sürebilir.

Youtube Video Yükleme

 

Video yüklemesi sona erince, Yayınla butonuna tıklayarak, yüklediğiniz videoyu YouTube üzerinden paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Youtube Video Yayınlama

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Vimeo Video Yükleme Nasıl Yapılır? [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.