Youtube Resim Ölçüleri [2023]

Youtube görsel ve fotoğraf boyutları en yeni ölçüleri

0

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Youtube üzerinde de oluşturmuş olduğunuz profil hesabının güzel görünmesi önemlidir. Özellikle Youtube kapak fotoğrafınız ne kadar iyi ve profesyonel olursa abone sayınız bununla doğru orantılı olarak artış gösterir. Youtube resim ölçüleri 2020 yılında profil resminiz ve kapak resminiz için size daha geniş bir alan sunmaktadır. Bu sayede kanalınızı ve kendinizi daha iyi ifade etmeniz mümkün olacaktır.

Youtube Görsel Ölçüleri

Youtube güncellenen site yapısıyla kanal sahiplerine daha geniş bir alan sunmaya başladı. Yenilenen stüdyosu, profil ve kapak resmi yapısıyla sizlere kanalınızı daha iyi sunabileceğiniz bir alan yaratmakta. Güncellenen yeni ölçüler ise aşağıda yer almakta.

 

Youtube Kanalı Profil Resmi Ölçüsü : 800×800 piksel

Youtube Resim Ölçüleri

Youtube kanalınız için kullanacağınız en iyi görsel boyutu 800×800 piksel ölçülerindedir. Youtube görseli için kullanacağımız görselin dosya tipi; jpg, png, bmp ve gif olmalıdır. Youtube görseli sitede 98×98 piksel ölçülerinde görünmektedir.

 

Youtube Kanalı Kapak Fotoğrafı Ölçüsü : 2560×1440 piksel

Youtube Resim Ölçüleri

Youtube kanalınızın kapak fotoğrafının en düşük ölçüsü 1546×423 piksel büyüklüğünde olabilir. Kapak fotoğrafı olarak kullanacağınız resmin maksimum dosya boyutu 5 MB olabilir. Ancak en doğru kanal kapak resmi başlıkta da belirttiğimiz gibi 2560×1440 piksel olduğunu unutmayınız.

 

Youtube Video Görseli Ölçüsü : 1280×720 piksel

Youtube Resim Ölçüleri

Bildiğiniz gibi, onaylı Youtube hesaplarında yüklediğiniz videoların görsel resmini değiştirebiliyorsunuz. Bu görsel boyutunun en iyi ve doğru ölçüsü ise 1280×720 piksel ölçülerindedir.

 

Youtube Profil Ve Kapak Resmi Değiştirme ile ilgili detaylara bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Pinterest Resim Ölçüleri [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.