Medium Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Medium'a Nasıl Kayıt Olunur?

0

Medium Nedir?

Kişisel blog tarzı siteler son yıllarda yükselen bir trend ile karşımıza çıkıyor. İlk olarak Reddit tarafından öncülüğü yapılan kişisel blog siteleri sayesinde; site kullanıcıları hazırladıkları içerikler sayesinde kendi medyalarını ve takipçilerini yaratabiliyorlar.

Medium kişisel blog alanında devrim niteliğinde bir site. Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde sosyal medya evreninin yükselen yıldızı oldu. Twitter kurucuları tarafından hizmete sunulan Medium’a dilerseniz ücretli veya ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Bizde sizlere bu yazımızda Medium’a ücretsiz bir biçimde nasıl üye olabileceğinizden bahsedeceğiz.

 

Medium Hesabı Nasıl Açılır?

Medium üzerinden ücretsiz bir üyelik açmak için, ilk olarak aşağıda bağlantısını vermiş olduğumuz linke tıklayıp Medium’u ziyaret ediyoruz.

Medium üyelik işlemini başlatmak için; İnternet sitesinin sağ üst kısmında yer alan Become a member linkine tıklıyoruz.

Medium Hesap Oluşturma

 

Medium’a her zaman yaptığımız gibi mail adresimiz ile üye olamıyoruz. Yapmamız gereken Facebook hesabımız veya Google hesabımız ile siteye üyelik sağlamak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gmail Hesabı Nasıl Açılır?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Facebook Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook veya Google hesabınızdan hangisini tercih edersek, ilgili linke tıklıyoruz. Biz Google hesabımızı kullanarak Medium’a üye olmayı seçtik. Siz dilerseniz Facebook hesabınızı kullanarak da Medium üzerinden bir üyelik oluşturabilirsiniz.

Medium Hesap Oluşturma

 

Kullandığımız İnternet tarayıcısında o an açık olan Google hesapları listeleniyor. Medium hesabı ile bağlantısını kuracağımız Google hesabını seçerek işleme devam ediyoruz.

Medium Hesap Oluşturma

 

Tebrikler !

Hepsi bu kadardı. Artık sizde bir Medium üyesisiniz.

Küçük bir not düşelim. Biraz önceki adımda, bazı ücretli üyelik paketlerinden birini seçmeniz sizden istenmiş olabilir. Bu sadece Medium sitesinin sunmuş olduğu bir öneri. Sitenin ayakta kalabilmesi için sitenin bu bağışlara ihtiyacı var. Eğer siz herhangi bir ücret ödemeden, ücretsiz bir biçimde Medium kullanmaya başlamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken paketlerin listelendiği sayfadan Medium logosuna tıklayarak ana sayfaya gitmeniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Slack Profil Ayarları Nasıl Yapılır? [2023]

Sonraki zamanlarda bir kısıtlama ile karşılaşır veya siteye bağış yapmak isterseniz sağ üst köşede yer alan Upgrade butonuna tıklayarak aylık 5 dolar ödeyerek siteye katkı sağlayabilirsiniz.

Medium Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Blogger Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.