Scoop.it Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Scoop.it'e Nasıl Kayıt Olunur?

0

Scoop.it Nedir?

Sosyal medyada görünür olmak basit gibi görülse de, daha önce bu alanda kafa yoran biriyseniz işin asılında hiçte basit olmadığını biliyorsunuzdur. Her gün kullanım oranı artan sosyal medyada, insanların sizin gönderi veya paylaşımlara etkileşim göstermesi imkansıza yakın.

Hale ki bir İnternet siteniz varsa ve sitenize sosyal medya üzerinden ziyaretçi çekmek istiyorsanız işiniz çok zor. Sosyal medyadan sitenize trafik çekmek için yapacağınız en etkili yöntem, bir çok sosyal medya hesabınızın olması ve tüm sosyal medya hesaplarınızda ayrı ayrı paylaşımlarda bulunmanız.

Aslında bizim Sosyal Medya Bilgi.com sitesini açmamızdaki en büyük etkenlerden biri de sizlere bu noktada yardımcı olmaya çalışmamız.

Scoop.it sitesi de ülkemizde çok fazla bilinmeyen ancak sitenize trafik çekebilmeniz için en çok kullanacağınız sosyal medya uygulamalarından biri. Scoop.it sitesini tanımlarken sanırım doğru cümle; “İnternet sitelerini imlemeye yarayan bir sosyal medya sitesi” dir. Scoop.it profiliniz ne kadar canlı ve paylaşım sayınız ne kadar fazla olursa, sitenize gelen trafik o kadar artacaktır.

Diğer sosyal medya sitelerinin aksine, Scoop.it üzerinden sitenize gelen trafik herhangi bir özel link altında değil, direkt olarak site adresiniz üzerinden gelir.

Bu sayede arama motorları sitenize trafik geldiğini fark eder ve SEO açısından da siteniz bol bol artı puan alır.

 

Scoop.it Hesabı Nasıl Açılır?

Scoop.it sitesinden üyelik oluşturmanın ilk adımı aşağıdaki linke tıklamak.

Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan SIGN UP butonuna tıklıyoruz.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Siteye üyeliğimizi nasıl gerçekleştireceğimizi bu adımda seçiyoruz. Biz tüm sitelere mail adresiniz ile üye olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tarz sitelere herhangi bir sosyal medya hesabınız ile üye olduğunuzda, sosyal medya hesaplarınız kapandığı yada erişiminizin artık mümkün olmadığı durumlarda ilgili siteye giriş yapmanız da mümkün olamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Slack Profil Ayarları Nasıl Yapılır? [2023]

O nedenle Sosyal Medya Bilgi olarak, her siteye mail adresiniz ile üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

I don’t have a Facebook or a Twitter account linkine tıklayarak devam ediyoruz.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Scoop.it kayıt formuna ulaşıyoruz. Kayıt formuna; adımızı ve soyadımızı, mail adresimizi, site girişi için kullanacağımız şifremizi, profil resmimiz için kullanacağımız resim dosyasını , Scoop.it kullanma nedenimizi ilgili alanlara girip, son olarak Google reCAPTCHA sorusuna cevap verip Sign Up butonuna tıklıyoruz.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Üyeliğimizi onaylamak için mail adresimize bir aktivasyon kodu gönderiliyor.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Scoop.it tarafından iletilen bu maili açıp, CONFIRM NOW butonuna tıklayarak üyeliğimizi aktifleştiriyoruz.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Scoop.it üzerinden hangi konuları takip etmek istediğimiz soruluyor. Bu kısma İnternet sitenizin ana kategorisini yazabilirsiniz. Eğer Scoop.it’e kişisel kullanım için üye oluyorsanız, ilginizi çeken bir kategori yazabilirsiniz.

Next butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Biraz önce yazdığımız kategoriye göre, alt anahtar kelimeler yazabilirsiniz. Next butonuna tıklayarak son adıma geçelim.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

Scoop.it üyelik oluşturma işleminin son adımında; sosyal medya hesaplarınıza bağlantı kurabilirsiniz. Bu sayede Scoop.it üzerinden paylaştığınız içerikler bağlantı kurduğunuz sosyal medya sitelerinde de paylaşılacaktır.

Scoop.it Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Skillshare Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.