Goodreads Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? (Bilgisayarda) [2023]

Goodreads'e Nasıl Kayıt Olunur?

0

Goodreads Nedir?

Kitap okumak, kişisel gelişim ile doğru orantı bir aktive. Kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri, sürekli kitap okuyarak kişisel gelişiminizi ve kültürünüzü arttırmanız.

Her ne kadar ülkemizde çok az sayıda kitap okunsa da.

Goodreads ise kitap okuma alışkanlığınızı destekleyen ve kendinize hedefler koymanızı sağlayan bir uygulama. Goodreads ile okuduğunuz kitapları kategori haline getirebilir, yıllık kitap okuma sayısı hedefi koyabilir, kitaplar hakkında yorum ve tartışmalarda bulunabilir, uygulamanın diğer üyeleri ile etkileşime geçebilirsiniz.

Goodreads her kitap kurdunun mutlaka telefonunda yüklü olması gereken ve muhtemelen çok sevebileceğiniz bir uygulama.

 

Goodreads Hesabı Nasıl Açılır?

Android ve iOS mobil cihazlarda uygulamaya sahip olan Goodreads’e, bilgisayarınızdan da kayıt olabilirsiniz.

Goodreads üzerinden hesap açarak, dilerseniz mobil uygulaması üzerinden de hesabınıza ulaşabilirsiniz. Goodreads üyelik açmak için ilk adımımız, uygulamanın İnternet sitesini ziyaret etmek. Aşağıdaki linke tıklayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Goodreads İnternet sitesinin sağ tarafında yer alan kayıt oluşturma formunu kullanacağız.

Goodreads Hesap Oluşturma

 

Siteye kayıt olmak için; adımızı ve soyadımızı, mail adresimizi ve siteye giriş için kullanacağımız şifreyi ilgili alanlara yazdıktan sonra Sign up butonuna tıklıyoruz.

Goodreads Hesap Oluşturma

 

Kayıt işleminin bir sonraki adımında, kayıt olduğumuz yıl için kaç adet kitap okuyacağımızı planlıyoruz. Böylelikle kendimize bir motivasyon kaynağı yaratmış oluyoruz. Hedefimizi belirledikten sonra Take the Challenge butonuna tıklıyoruz.

Goodreads Hesap Oluşturma

 

Hangi tür kitaplardan hoşlandığımızı seçebiliriz.

Böylelikle sitenin yada uygulamanın ana ekran akışında seçtiğimiz kategorilere ait yüksek puanlı kitaplar listelenecek. Bu sayede bilmediğimiz yüzlerce kitabı inceleme şansına ulaşacağız. Continue butonuna tıklayarak üyeliğimizi oluşturuyoruz.

Goodreads Hesap Oluşturma

 

Site üyeliğimizi aktif hale getirmek için, Goodreads tarafından mail adresimize gönderilen e-postayı açıp Verify Email linkine tıklıyoruz.

Tebrikler !

Hepsi bu kadardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Digg Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ResearchGate Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.