Meetup Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Meetup'a Nasıl Kayıt Olunur?

0

Meetup Nedir?

Meetup aynı ilgi alanına sahip insanları birleştirmek için kurulmuş sosyal medya platformudur. Genelde insanlar forum sitelerinde ve Facebook gibi diğer sosyal ağlarda da, grup kurarak buluşma ve toplantı ayarlayabiliyor. Meetup’da ise kurulan gruplar hem etkinlik düzenleyebiliyor, hem de sık sık bilgi ve beceri paylaşımında bulunabiliyor.

Meetup ülkemizde de oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Özellikle bisiklet, koşu, programlama ve yabancı dil geliştirmek gibi çok farklı gruplar mevcut.

Meetup sayesinde yakın çevrenizde yer alan gruplara üye olma şansınız mevcut. Yaşadığınız yerleşimin birimi içinde açılmış tüm Meetup etkinlik gruplarını görebilir, bu gruplara katılabilir ve bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Meetup tüm bu harika imkanları ücretsiz bir biçimde sunan bir sosyal medya platformu. Meetup’da eğer olmayan bir grubunu ilk defa kuracaksınız bunun için küçük bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

 

Meetup Nasıl Üye Olunur?

Meetup’a üye olmaya başlamak için aşağıdaki internet sitesine tıklıyoruz.

Sağ üst köşede yer alan Kaydol butonuna tıklıyoruz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Meetup üyeliğimiz için; dilersek Google veya Facebook hesabımızı dilersek mail adresimi kullanabiliriz. Biz her zaman yaptığımız gibi mail hesabımız ile siteye üye olacağız. E-postayla kaydol butonuna tıklıyoruz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Adımızı, mail adresimizi ve Meetup’a giriş yapmak için kullanacağımız şifremizi ilgili alanlara yazıp Devam butonuna tıklıyoruz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Meetup üyeliğimizi aktif hale getirmek için, mail adresimize bir kod gönderiliyor.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Mail adresimize giriş yapıp, ilgili maili açıyoruz ve mail içerisinde yer alan Hesabınızı doğrulayın butonuna tıklıyoruz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Meetup hesap profilimizde kullanılmak üzere, bir profil resmi seçebiliriz. Fotoğrafı yükle butonuna tıklayarak bilgisayarımızdan bir fotoğraf yükleyebiliriz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Geldik ilgi alanlarımızı belirlemeye. Her ne kadar ekran görüntüsünde 6 adet ilgi alanı olsa da, aşağı taraflarda bir çok farklı ilgili alanı yer almaktadır. Size en uygun ilgi alanlarını seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Hesap Açma Nasıl Yapılır? [2023]

Meetup Hesap Oluşturma

 

Belirlediğimiz ilgi alanlarına göre, daha detaylı ilgi alanı seçebiliriz. Sonraki butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

Yaşadığımız yere yakın olarak kurulan Meetup grupları listeleniyor. İlgi alanıza uygun gruplara direkt olarak katılabilirsiniz.

Meetup Hesap Oluşturma

 

İlgili alanlarınıza göre kurulan bir Meetup var ise direkt olarak katılım sağlayabilirsiniz. Bu Meetup’lar yakında zamanda çevrenizde yapılacak olan etkinlik, toplanma gibi aktivitelerdir.

Meetup Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Befilo Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.