Tumblr Gönderi Planlama Nasıl Yapılır? [2023]

0

Sosyal medya hesaplarımızı her zaman kullanamayabiliyoruz. İnternetin olmadığı yerlerde, yolculuk esnasında veya meşgul olduğumuz zamanlarda sosyal medya hesaplarımızdan paylaşım yapamıyoruz. Bu gibi durumlar için bazı sosyal medya platformları bizlere çözüm sunabiliyor.

Tumblr‘da bu sosyal medya platformlarından biri.

 

Tumblr Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Tumblr üzerinden paylaşım planı zamanlaması yapmak istediğimiz sosyal medya hesabına giriş yapıyoruz. Tumblr üzerinden bloğumuzda yapacağımız paylaşım türünü üst menüden seçebiliyoruz. Biz örneğimizde bir sitemizdeki bir linki zamanlamak istediğimiz için Bağlantı kısmına tıklıyoruz. Siz hangi türden içerik zamanlamak istiyorsanız size uygun olanını seçebilirsiniz.

Tumblr Gönderi Planlama

 

Bağlantı linkini, etiketleri ve kısa bir açıklamayı yazdıktan sonra, sağ alt kısımda yer alan Gönder butonunun yanındaki aşağı ok simgesine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden Sıraya koy ögesine tıklıyoruz.

Tumblr Gönderi Planlama

 

Görebileceğiniz gibi Gönder butonu Sırada olarak değişti. Sırada butonuna tıklıyoruz.

Tumblr Gönderi Planlama

 

Bağlantımız Tumblr bloğumuzda paylaşılmak üzere işlem sırasına alındı.

Peki bağlantımız ne zaman paylaşılacak?

Bu soruya kendimiz cevap vereceğiz.

Sağ üst kısımda yer alan kalem simgesine tıklayıp işlemler menüsü açıyoruz. Menü içerisinde yer alan Sırada seçeneğine tıklıyoruz.

Tumblr Gönderi Planlama

 

Diğer sosyal medya hesaplarında olmayan, kullanıcı dostu ve çok basit bir ayar mevcut. Dilerseniz Tumblr üzerinden 100 lerce içeriği sırası ile paylaşarak bir günde kaç adet içerik paylaşılmasını istediğinizi bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Tumblr hesabınız açık olmasa bile, Tumblr sıraya koyma özelliği sayesinde, içeriklerin otomatik olarak sizin belirleyeceğiniz aralıklar ile bloğunuzda paylaşılması sağlanır.

Tumblr Gönderi Planlama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Tumblr Profil ve Paylaşımlarını İndirmek (Programsız) [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.