Stack Overflow Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Stack Overflow Nasıl Kayıt Olunur?

0

Stack Overflow Nedir?

Stack Overflow soru cevap sitelerinin ilk ve en büyük öncülerinden. Programlama ve yazılım alanında en çok üyeye sahip soru cevap sitesi olan Stack Overflow, 2008 yılından bu yana sosyal medya alanında çevrimiçi yaşamına devam ediyor.

Programlama, kodlama, yazılım geliştirme alanında çalışmalarınız var ise, mutlaka bir noktada çözemeyeceğiniz hatalar ile karşılaşacaksınız. Bu hataların çözümü için İnternet aramalarında ilk çıkan sonuçlar hep Stack Overflow sitesinde olmuştur. Malum ilgili hata ilk defa sizin başınıza gelmiyor. Site içeriği tamamen kullanıcıların sorduğu sorulardan oluştuğu için, bu gayet normal bir durum.

Site o kadar aktif ve yardımsever kullanıcılardan oluşuyor ki, sorduğunuz bir soru başlığına saniyeler sonra cevaplar gelmeye başlıyor. Çok fazla İngilizce bilginiz olması da gerekmiyor. Sorularınızı bir kaç standart soru kalıbını kullanarak basit ve hızlı bir biçimde sorabiliyorsunuz.

 

Stack Overflow Hesabı Nasıl Açılır?

Siteye üye olmak için aşağıdaki linke tıklıyoruz.

Kayıt olmak için; açılan Stack Overflow İnternet sitesinin sağ kısmında yer alan formu kullanacağınız.

 

Kayıt formuna sorası ile; adımızı, mail adresimizi ve siteye giriş için kullanacağımız şifreyi girip Sign Up butonuna tıklıyoruz.

Stack Overflow Hesap Oluşturma

 

Saniyeler içinde mail adresimize bir hesap doğrulama maili gelecek. İlgili mail içinde yer alan Click here to complate your registration butonuna tıklıyoruz.

Stack Overflow Hesap Oluşturma

 

Linke tıklayınca Stack Overflow sitesinde aşağıdaki form açılacak. Sitede görülecek ismimizi, ilgi duyduğumuz programlama dillerini, kodlamayı nerede yaptığımızı ilgili alanlara yazıp Create my account butonuna tıklıyoruz.

Stack Overflow Hesap Oluşturma

 

Gelen sonraki kayıt formuna aşağıdaki gibi kendinize göre bilgiler girebilirsiniz. Eğer önceki formda öğrenci olduğunuzu yazmışsanız bu form karşınıza gelmemiş olabilir. Continue butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Stack Overflow Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Twitter Hesap Açma Nasıl Yapılır? [2023]

Kayıt formunda profesyonel olarak kodlama yaptığımızı belirtmiş isek; çalıştığımız firmayı, firmadaki unvanımızı, çalışma sürecini, kodlama ortamlarını ve neler yaptığımızı ilgili alanlara yazıp Done butonuna tıklıyoruz.

Böylelikle başarılı bir biçimde Stack Overflow sitesine kayıt olma işlemini tamamlamış olduk.

Stack Overflow Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Linkedin Hesap Açılış Tarihini Öğrenmek [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.