AngelList Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

AngelList'de Nasıl Kayıt Olunur?

0

AngelList Nedir?

Melek yatırımcı kavramını daha önce duymuş olmanız muhtemel. Eğer daha önce duymamışsanız şöyle özetleyelim; bir fikriniz var ancak fikrinizi gerçekleştirebilecek kadar finansal birikiminiz yok. Fikrinize bir yatırımcıya anlatıp, yatırımcıyı ikna etmeyi başarabilirseniz, fikrinize yatırım yapan kurum veya kişi ile bir ortaklık kurabilirsiniz. Bu tip yatırımcılara kısaca Melek Yatırımcı adı veriliyor.

Her ne kadar çok basit bir işlem olarak görülse de, yatırımcı bulmak ve onlarla bir anlaşmaya varabilmek çok zorlu bir süreç.

AngelList projenizi hayata geçirebilmemiz için sizi Melek Yatırımcılar ile buluşturup, ortaklık kurmanızı sağlayan bir sosyal ağ. Hem projenizi hayata geçirmiş, hemde projenizden para kazanma şansınız oluyor.

Ülkemizde mazisi çok yeni olan Melek Yatırımcı kavramı yurt dışında özellikle ABD’de çok sık kullanılan bir ortaklık modeli. AngelList üzerinden projelere yatırım yapan Melek Yatırımcılar ise bir hayli fazla. Daha çok teknoloji ve İnovasyon projelerine yatırım yapıldığının bilgisini de verelim.

 

AngelList Hesabı Nasıl Açılır?

AngelList üzerinden bir hesap oluşturmaya başlamanın ilk adımı aşağıdaki bağlantı linkine tıklamak.

Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Join butonuna tıklıyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Sitede kullanılmak üzere bir isim belirleyor, profilimize giriş yapmak için mail adresimizi ve şifremizi ilgili alanlara yazıyoruz.

Sign up butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Nereden kayıt olduğumuzu ilgili alana girdikten sonra, Save & Continue butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Yatırımcı mıyız (FOR COMPANIES) yoksa projemize yatırım arayan biri (FOR INDIVIDUALS) miyiz? Seçimizi gerçekleştirip hangi amaçla siteye üye olduğumuzu da seçiyoruz.

Save & Continue butonuna tıklayarak AngelList’e kayıt olma işlemine devam ediyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Bir CV’miz mevcut ise siteye yüklememiz bu noktada önemli. Böylelikle projemize yatırım yapacak Melek Yatırımcıların bizi daha iyi tanımasını sağlayabiliriz. CV’mizin İngilizce olması gerektiğini belirtmemize gerek yok sanırım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Instagram Hesap Açma Nasıl Yapılır? [2023]

AngelList Hesap Oluşturma

 

Hakkımızda basit bir kaç giriş yapmamız gerekiyor. Öğrenci misiniz yoksa mezun musunuz? Mezunsanız nerede ve hangi unvan ile çalıyorsunuz?

İlgili seçimleri yaptıktan sonra Save & Continue butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Bilgisayarımızdan bir profil resmi yükleyerek AngelList üye olma işlemine devam ediyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Hakkımızda birkaç cümlelik bilgi girişi yapabiliriz. Biyografi alanını girişi tamamladıktan sonra Save & Continue butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

AngelList Hesap Oluşturma

 

Geldik son adıma.

Tahmin edebileceğiniz gibi, mail adresimize AngelList tarafından gönderilen onaylama mailindeki linke tıklamamız gerekiyor. Onaylama işleminden sonra AngelList’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

angellist hesap açma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Scoop.it Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.