WhatsApp Mesajını Kalın, İtalik ve Üstü Çizgili Yazma

0

WhatsApp; iletişim için en çok kullandığımız sosyal medya uygulaması. WhatsApp kullanırken bazen ilettiğimiz mesajlardaki kelimeleri vurgulamak isteyebiliriz. Bunun için ilgili kelimenin kalın yazılmasını, italik (eğik) görünmesi, kelimenin üstünün çizilmesini veya kelimenin farklı bir yazı tipinde yazılmasını (monospacing) sağlayabiliriz.

WhatsApp mesajlarına bu 4 farklı özel yazım stilini uygulamanız için; ilgili kelimenin yanına belirli noktalama işaretlerini koymanız veya WhatsApp menüsünden seçim yapmanız gerekiyor.

2 farklı yöntemle nasıl yapıldığını birlikte görelim. İkinci yöntemin çok daha kullanışlı olduğunu belirtelim.

 

Birinci Yöntem : Özel Karakter Kullanmak

WhatsApp Kalın Yazma

Göndereceğiniz kelime veya cümlenin kalın yazılmasını sağlamak için; başına veya sonuna * (yıldız) karakteri koymanız gerekiyor.

Örnek : Bu cümlede *bu kelime* kalın yazılmıştır.

 

WhatsApp İtalik Yazma

Göndereceğiniz kelime veya cümlenin italik (eğik) yazılmasını sağlamak için; başına veya sonuna _ (alt çizgi) karakteri koymanız gerekiyor.

Örnek : Bu cümlede _bu kelime_ italik yazılmıştır.

 

WhatsApp Üstü Çizili Kelime Yazma

Göndereceğiniz kelime veya cümlenin üstünün çizilmesini sağlamak için; başına veya sonuna ~ (yaklaşık) karakteri koymanız gerekiyor.

Örnek : Bu cümlede ~bu kelimenin~ üstü çizilmiştir.

 

WhatsApp Farklı Yazı Tipinde Yazma

Göndereceğiniz kelime veya cümlenin farklı yazı tipinde yazılmasını sağlamak için; başına veya sonuna “` (tırnak işareti) karakteri koymanız gerekiyor.

Örnek : Bu cümlede “`bu kelime“` farklı yazı karakterine sahip.

 

İkinci Yöntem : Menü Seçimi

Uygulama üzerinde iletmek istediğiniz mesajı yazın ve farklı görüntülenmesini istediğiniz kelime veya cümleyi üzerine basılı tutarak seçin. Seçtikten sonra küçük bir menü açılacaktır. Menünün sonunda yer alan üç nokta işaretine tıklayın.

 

Açılan; Kalın, İtalik, Üstü Çizili ve Tek Aralıklı seçeneklerinden birini seçip mesajını kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.