Twitch.tv Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? (Bilgisayarda) [2023]

Twitch.tv'ye Nasıl Kayıt Olunur?

0

Twitch.tv Nedir?

Günümüz gençliği televizyondan çok daha fazla bilgisayar ile zaman geçiriyor. İnternet gezintileri, oyun oynama, video izleme gibi aktivitelerin yanında, ayrıca video siteleri üzerinden oyun izlemeyi de çok seviyor.

Sosyal medyanın en büyük mottolarından birisi de, herkesin kendi medyasını yaratması. Twitch bu konuda en öncü sosyal medya sitelerinden birisi. Twitch üzerinde yayın yapan kullanıcıları; oyun oynayarak, ziyaretçileri ile sohbet ederek kendilerine ait bir medya ortamı sunuyor. Hem de bu sayede çok ciddi paralar kazanabiliyor.

Son yıllarda Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler bir hale gelen Twitch’de açılan kanal sayısında inanılmaz bir artış yaşanıyor. Hemen hemen herkes Twitch üzerinden oyun oynayarak hem kendi takipçi kitlesini yaratmak hem de sevdiği şeyi yaparak para kazanmak istiyor. Hatta bazen takipçi sayısına bakılmaksızın yayıncılara yüzbinlerce dolar bağış yapılıyor.

Düşünsenize. Sessiz sakin oyun oynarken bir anda biri Twitch kanalınıza girip size inanılmaz bir bağış yapıyor. Bunun olabilme ihtimali çoğu kişiyi Twitch üzerinden yayın yapmaya iten bir düşünce halinde.

 

Twitch.tv Hesabı Nasıl Açılır?

Hem mobil hemde bilgisayar üzerinden kullanılan Twitch ile nasıl hesap oluşturabileceğinizi anlatacağız. İşlem oldukça basit ve kolay bir işlem.

İlk adımı aşağıdaki linke tıklayarak atıyoruz.

Twitch sitesi açılınca sağ üst köşede yer alan Kayıt ol linkine tıklıyoruz.

Twitch.tv Hesap Oluşturma

 

Açılan kayıt formuna; üye adımızı, şifremizi, doğum tarihimizi yazıp Kaydol butonuna tıklıyoruz.

Twitch.tv Hesap Oluşturma

 

En az 3 adet oyunu seçmemiz isteniyor. Zevkimize göre 3 adet oyuna tıklayıp İleri butonuna tıklıyoruz.

Twitch.tv Hesap Oluşturma

 

Sonraki aşamada dilerseniz, sevdiğiniz ve takip etmek istediğiniz bir kaç Twitch yayıncısını takip etmeye başlayabilirsiniz. Bitti butonuna tıklayarak kayıt olma işlemini tamamlıyoruz.

Twitch.tv Hesap Oluşturma

 

Son olarak mail adresimize Twitch tarafından gönderilen maili açıp, Hesabınızı doğrulayın butonuna tıklayarak üyeliğimizi aktif hale getiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Linkedin Kullanıcı Adı Almak [2023]

Twitch.tv Hesap Oluşturma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Woddal Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır? [2023]

Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.