Streamable Nedir? Streamable’a Video Yükleme

0

Streamable Nedir?

Streamable son yılların en popüler İnternet sitelerinden biri. Streamable’ın basitçe tanımını yapmak gerekirse; video paylaşmanın en kolay yolu diyebiliriz. Üstelik siteye video yükleyebilmek ve yayınlayabilmek için herhangi bir üyelik zorunluluğu da bulunmuyor.

Streamable’a yüklediğiniz videoların maksimum uzunluğu 10 dakika, boyutu ise en fazla 1 GB olabilir.  Ücretsiz üyeliklerle siteye yüklenen videoların linkine, 3 ay boyunca kimse tıklamazsa video siliniyor.

Siteye üye olmak için iki farklı yöntem bulunuyor.

Bunlardan ilki; siteye ücretsiz üye olmak. Bu şekilde yüklenen videolar oynatılırken, izleyene reklam gösterimi yapılmakta.

İkinci ise; aylık 5 Dolardan başlayan fiyatlarla siteye ücretli üye olmak.

Streamable üzerinden ücretsiz bir üyeliğin nasıl açıldığına daha yakından bakalım.

 

Streamable’a Nasıl Üye Olunur?

“Ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen bir siteye neden üye olma ihtiyacı yaşayalım?” sorusu aklınıza gelebilir. Streamable’a üye olmanın en avantajlı durumu; yüklediğimiz videolara aylar sonra tekrar ulaşmak istememizden kaynaklanabilir.

Aşağıdaki bağlantı linkine tıklayarak Streamable İnternet sitesini açıyoruz.

BAĞLANTI : Streamabla İnternet Sitesi

Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Sign Up butonuna tıklıyoruz.

 

Karşımıza basit bir kayıt formu çıkıyor. Siteye dilerseniz Facebook hesabınızla giriş sağlayabilirsiniz. Biz her zaman yaptığımız gibi mail adresimizi kullanarak siteye üye olacağız.

Kayıt formunda gerekli alanları doldurup Sign Up butonuna tıklıyoruz.

 

Üye video yükleme paneli başarı ile açıldı.

 

Streamable’a Nasıl Video Yüklenir?

Streamable’a video yüklemek oldukça basit. Tek yapmamız gereken işlem; Upload video butonuna tıklamak ve bilgisayarımızdan yüklemek istediğimiz videoyu seçmek.

 

Video yüklemek işlemi; yüklemek istediğimiz videonun boyutuna ve İnternet bağlantımızın hızına bağlı olarak biraz zaman alabilir.

 

Yükleme işlemi sona erdikten sonra; bize bir link gösterilecek. Bu linki kullanarak yüklediğimiz videoya online olarak erişebiliriz.

Bizim örneğimizde aşağıdaki gibi link paylaşıldı. Bu linke tıklayarak yüklediğimiz videoya ulaşabiliriz.

https://streamable.com/9gdu5

 

Ayrıca dilersek; Youtube, Vimeo ve benzeri video sitelerindeki videoların linkini kullanarak da, Streamable’a video yükleyebiliriz.

Tek yapmanız gereken videonun linkini Paste a video URL yazan kısma yapıştırmak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.