Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarı [2023]

Facebook profili gizlilik ayarı

0

Facebook profilimizde gizlilik dikkat etmeniz gereken bir özellik. Hiç kimse, ailesinin fotoğrafların başkalarının görmesini istemeyebilir. Resim ve video paylaşımlarının arkadaşlarınız haricinde, başka insanlar tarafından görüntülenmesi son derece sıkıntılı durumlar doğurabilir.

“En kötü ne olabilir ki?” diye düşünebilirsiniz.

Örneğin kötü niyetli bir kişi Facebook profilinizi kopyalayıp, arkadaşlarınıza mesaj atarak onları sizin adınız ile dolandırabilir. Yada resimlerini müstehcen sitelerde paylaşabilir. Bu ve buna benzer durumların başınıza gelmesi hiçte hoş olmayacak durumlar doğuracaktır.

Facebook profil gizliliğini sağlamanın ilk yöntemi, profilinizi sadece arkadaş listenizde olan ve tanıdığınız kişilerin görüntülemesine izin vermek ve arkadaşınız olmayan kişilerden gelen davetleri kabul etmemektir.

 

Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarı Nasıl Yapılır?

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda yer alan aşağı ok simgesine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden Ayarlar ‘a tıklıyoruz.

Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarı

 

Genel Hesap Ayarları adında bir sayfa açıldı. Sayfanın sol yanındaki seçeneklerden Zaman Tüneli ve Engelleme seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarı

 

Facebook zaman tünelimizin kimler tarafından görüntülenebileceğini ayarlamak için “Başkalarının senin zaman tünelinde paylaştığı gönderileri kimler görebilir?” kısmını kullanacağınız.

Bu kısmın altında yer alan seçeneklerden istediğimizi seçebiliriz. Facebook profil güvenliğinizi maksimum düzeyde ayarlamak için, bu kısımdan Arkadaşlar seçeneğini seçmeniz her zaman tavsiye edilen bir seçim yöntemidir.

Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Facebook Hesap Açılış Tarihini Öğrenmek [2023]
Bunları da beğenebilirsin
Bir cevap yaın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.