Youtube Kanalına Öne Çıkan Kanal Nasıl Eklenir?

0

Youtube profilinizi daha ilgi çekici hale getirmek için çok farklı işlemler yapabilirsiniz. Bu işlemlerden bir tanesi olan Öne Çıkan Kanallar kısmı ile farklı kanalların tanıtımını yapabilirsiniz.

Bu sayede kanalınıza abone olan takipçilerin burada listelediğiniz kanalları tanıtarak, abone olmalarını sağlayabilirsiniz.

Öne Çıkan Kanallar kısmından listelediğiniz kanallar ikinci kanalınız olabileceği gibi arkadaşınıza veya takip ettiğiniz Youtube kullanıcılarına ait kanallar da olabilir.

Öne Çıkan Kanallar kısmına kaç adet kanal eklenebileceği hakkında

Youtube tarafından bir bilgilendirme yapılmış değil. Ancak kanalın genel görüntüsünü bozmamak adına bu kısma üçten fazla kanal eklemesi yapmamanızı tavsiye ediyoruz.


Öne Çıkan Kanal Eklemek

Youtube profilimize giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan kanal resmimize tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden Kanalın seçeneğine tıklıyoruz.

Youtube Profilinin Hakkında Kısmını Düzenleme

 

Kanalımızın genel görünümünü özelleştirebileceğimiz sayfa açıldı. Öne Çıkan Kanallar kısmında Kalan ekle butonuna tıklıyoruz.

Öne Çıkan Kanal Eklemek

 

Küçük bir pencere açıldı.

Bu pencere üzerinden Öne Çıkan Kanallar yerine istediğimiz bir başlığı yazabilmemize olanak sağlayan BÖLÜM BAŞLIĞI kısmını görebilirsiniz. Başlığı değiştirip değiştirmemek tamamen size kalmış.

Alt kısımda ise, ÖNE ÇIKAN KANALLAR kısmına eklemek istediğiniz kanalın linkini girebileceğiniz bir bölüm mevcut.

Öne Çıkan Kanal Eklemek

 

Giriş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Ekle butonuna tıklıyoruz.

Öne Çıkan Kanal Eklemek

 

Kanal başarı ile eklendikten sonra, Bitti butonuna tıklıyoruz.

Öne Çıkan Kanal Eklemek

 

Görebileceğiniz gibi kanal başarılı bir biçimde ilgili alana eklendi.

Öne Çıkan Kanal Eklemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.